قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در گزارش قائم اعلام شد؛

عرضه آنلاین خدمات مشاوره دانشجویی توسعه می یابد

عرضه آنلاین خدمات مشاوره دانشجویی توسعه می یابد

به گزارش قائم مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان ضمن اشاره به تجربه موفق استفاده از شیوه های آنلاین عرضه خدمات مشاوره در روزهای کرونا بر توسعه استفاده از این روش تاکید نمود.مجید صفاری نیا در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: مراکز مشاوره با تاکید بر تجارب یک سال قبل می توانند خدمات متنوعی را به جامعه دانشگاهی ارائه نمایند.
وی ضمن اشاره به رشد مطلوب برگزاری کارگاه های آموزشی و وبینارها توسط مراکز مشاوره اظهار داشت: باید با روش های جدید و متنوع اطلاع رسانی جمعیت استفاده کننده از این کارگاه ها را افزایش دهیم تا آگاهی دهی روان شناختی بیشتری داشته باشیم.
مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان عنوان کرد: مراکز مشاوره اقدامات و فعالیتهای انتشاراتی مختلفی در چارچوب انتشار کتاب، کتابچه، نشریه، خبرنامه و … دارند که در جهت تکمیل بانک اطلاعاتی لازم است یک نسخه آنرا به دفتر مشاوره و سلامت سازمان ارسال نمایند.
صفاری نیا ضمن اشاره به اقدامات جدیدی مانند راه اندازی خط تلفن مقابله با دخانیات در دانشگاه رازی کرمانشاه اظهار داشت: به دلیل فراگیری صدمه دخانیات در جامعه و در معرض بودن دانشجویان، لازم است در هر منطقه دانشگاهی یک خط تلفن یا سامانه آنلاین پیشگیری و ترک دخانیات دایر شود که نخستین خط درحال راه اندازی است.
وی ضمن اشاره به ارتباط مراکز مشاوره با دستگاههای خارج از آموزش عالی مانند آموزش و پرورش، بهزیستی، تأمین اجتماعی، وزارت ورزش، دادگستری و … اضافه کرد: علاوه بر دریافت حمایت های مالی و بودجه ای و امکانات، ارتباط فرابخشی به جلوگیری از صدمه های اجتماعی و رفع آنها کمک می نماید.
مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: کارگروه های تخصصی بعنوان اتاق فکر در این دفتر فعال شده اند که یکی از این کارگروه ها، کارگروه توان یابان جسمی (معلولین) است تا به این بخش از آموزش عالی هم خدمات لازم عرضه شود.
صفاری نیا بر ارتباط نزدیک با سازمان روان شناسی و مشاوره در آینده تصریح کرد و اظهار داشت: دانشگاه ها بهترین کمک و بازوی اجرایی این سازمان در امور آموزشی و پژوهشی هستند و می توانند در برگزاری انواع کارگاه های آموزشی، ارزیابی و باز آموزی به این سازمان کمک کنند.

1400/03/22
11:20:24
5.0 / 5
765
تگهای خبر: آموزش , برنامه , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳