قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون دانشگاه خبر داد:

سامانه جامع آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای تغییر نمود

سامانه جامع آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای تغییر نمود

قائم: معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای از تغییر سامانه جامع آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه آگاهی داد.به گزارش قائم به نقل از مهر، به نقل از دانشگاه فنی و حرفه ای، محسن جهانشاهی عنوان کرد: در امتداد اجرای سیاست های «اقتصاد مقاومتی» و تاکید و تحقق یکی از اهداف اصلی دانشگاه که متأسفانه طی سالهای اخیر نارضایتی زیادی برای دانشجویان و کارکنان به وجود آورده بود، بعد از انجام بررسی های فنی و برگزاری جلسات گوناگون تخصصی با حضور متخصصان فنی و حوزه های بهره بردار و با همکاری دانش آموختگان دانشگاه فنی و حرفه ای از سامانه جامع آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای با نام (بوستان) رونمایی گردید.
وی افزود: تکنولوژی مورد استفاده در نرم افزار بوستان، net core. است و سهم دانشگاه از فروش آینده آن، ۱۵ درصد است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای اضافه کرد: سامانه بوستان دارای زیرسیستم های آموزشی، فرهنگی و دانشجویی، و پژوهشی است که زیرسیستم آموزشی آن شامل، برنامه ریزی آموزشی، انتخاب واحد / حذف و اضافه، امتحانات، نمرات، ارزشیابی اساتید، نقل و انتقال، کلاس های مجازی، گزارشات سیستمی و … می شود.
وی اضافه کرد: زیرسیستم فرهنگی این سامانه شامل ارائه وب خدمات لازم جهت کارتابل فرهنگی دانشجویان، ایجاد بانک اطلاعات شناسنامه ورزشی دانشجویان، مرکز مشاوره و سلامت دانشجویی می شود.
جهانشاهی اضافه کرد: زیرسیستم دانشجویی سامانه بوستان، شامل، قابلیت ارائه وب سرویس آنلاین به سامانه های مورد نیاز، قابلیت دسترسی آنلاین به اطلاعات دانشجویان و تطبیق برنامه هفتگی آموزشی دانشجویان را بصورت برخط با نرم افزار تغذیه و خوابگاه، قابلیت ایجاد زیرسامانه های همای رحمت، انتخاب دانشجوی نمونه، کمیسیون موارد خاص و … است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای افزود زیرسیستم پژوهشی سامانه بوستان همین طور شامل، مقاله های پذیرفته شده / چاپ شده در مجلات، گزارش های علمی طرح های پژوهشی، طرح های پژوهشی مصوب با اعتبار سنجی از مراجع علمی مورد پذیرش، انواع گزارش های پژوهشی، اطلاعات جامع پژوهشی استاد و … می شود.
وی اضافه کرد: از مزایای این سامانه می توان به استفاده از فناوری های به روز در عرصه تولید نرم افزار، چابکی و کارایی بالا و متناسب بودن این سامانه با ساختار و گستردگی کشوری دانشگاه فنی و حرفه ای اشاره نمود.
جهانشاهی اشاره کرد: با شروع بکار این سامانه، دانشگاه فنی و حرفه ای یکی از منتفعین این سامانه جامع در ارائه به دیگر بهره برداران در سراسر کشور خواهد شد.


منبع:

1400/04/10
22:36:15
5.0 / 5
772
تگهای خبر: آموزش , برنامه , خدمات , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳