قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

انتشار دانشنامه قرآنی زن و خانواده

انتشار دانشنامه قرآنی زن و خانواده

قائم: کتاب «دانشنامه قرآنی زن و خانواده» به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر گردید.


به گزارش قائم به نقل از خبر آنلاین به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، کتاب «دانشنامه قرآنی زن و خانواده» به همت علی خراسانی، محمد سحرخوان و علی مدبر و تعدادی از پژوهشگران پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر گردید.
در معرفی این کتاب عنوان شده است: خانواده اولین جایگاه رشد عاطفی و روانی انسان و اولین نهاد برای فراگیری دانش است. در خانواده است که باورها، بینش ها، اخلاق و رفتار فرزندان شکل می گیرند. از سویی زن در ایجاد خیلی از شاخصه های خانواده مطلوب و موفق که بر پایه آرامش، مودت و رحمت بنا شده، نقشی بی بدیل دارد. ایفای نقش همسری، مادری، دختری و خواهری از طرف زنان در خانواده، بیان کننده اثرگذاری مهم آنان در امور خانواده است. آگاهی از آموزه های قرآن کریم درباره زن و خانواده، ضمن این که می تواند به احقاق حقوق بانوان و کاستن از مظلومیت تاریخی آنان بینجامد، می تواند در تعالی جامعه اسلامی و مطلوب، مؤثر باشد.
جلد اول دانشنامه زن و خانواده از مدخل آبستنی تا سوده بنت زمعه می باشد و مطالبی چون آمیزش، ازدواج، بارداری، بکارت، بیوه، تعدد زوجات، جنین، حجاب، حیا، خانواده، خواهر، خویشاوندی، دختر، دیه، زایمان، زن، و... را شامل می شود.
کتاب «دانشنامه قرآنی زن و خانواده» در ۵۶۸ صفحه از طرف انتشارات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی وارد بازار نشر شده است.
/6262


منبع:

1400/04/17
13:13:16
5.0 / 5
866
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳