قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
یك مقام مسئول در وزارت علوم:

مصوبه شورای سنجش و پذیرش فقط توسط همان شورا قابل تجدیدنظر است

مصوبه شورای سنجش و پذیرش فقط توسط همان شورا قابل تجدیدنظر است

به گزارش قائم مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم با اشاره به مصوبه اخیر شورای سنجش و پذیرش اظهار داشت: مصوبه شورای سنجش و پذیرش فقط توسط همان شورا قابل تجدید نظر است.محمد رضا آهنچیان در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره این که آیا مصوبه ممنوعیت ادامه تحصیل در رشته های غیر مرتبط کارشناسی ارشد لغو شده است یا این که درحال بررسی بیشتر است اظهار داشت: مصوبه شورای سنجش و پذیرش فقط توسط همان شورا قابل تجدید نظر است.
مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: شورا نظر به اجرای مصوبه خود نداشته است بلکه اجرای آنرا منوط به بررسی و مطالعه کارشناسی کرده است.
به گزارش قائم به نقل از مهر، اخیراً شورای سنجش و پذیرش کشور درباره ممنوعیت ادامه تحصیل در رشته های غیر مرتبط کارشناسی ارشد مصوبه ای ارائه داد که با واکنش های انتقادی خیلی از سوی مسئولان و داوطلبان روبرو شد و بعد از آن وزارت علوم با صدور اطلاعیه ای از طرف مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی دراین زمینه اعلام نمود: تصمیم گیری درباره تغییر در رشته های مرتبط برای داوطلبان ورود به دوره کارشناسی ارشد به انجام مطالعات و بررسی های بیشتر موکول شده است. در قسمتی از نامه محمدرضا آهنچیان آمده است؛ برمبنای مصوبه هفدهمین جلسه «شورای سنجش و پذیرش دانشجو»، آزمون کارشناسی ارشد به روال سالهای قبل انجام می شود و تصمیم گیری درباره تغییر در رشته های مرتبط برای داوطلبان ورود به دوره کارشناسی ارشد به انجام مطالعات و بررسی های بیشتر موکول شده است.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی توضیح داده است که این دفتر مرجع تصمیم گیری درباره آزمون های ورودی دانشگاه ها نیست و تصمیمات مقتضی درباب اجرای مصوبه «شورای سنجش و پذیرش دانشجو در تحصیلات تکمیلی» بعد از انجام بررسی های کارشناسی در سطح کارگروه های تخصصی و طرح و تصویب در شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی اتخاذ خواهد شد.
همچنین در این نامه درخواست شده است که نقطه نظرات دانشگاه ها برای ارتقای کیفیت آموزش و توانمندی داوطلبان پذیرفته شده در دوره های تحصیلات تکمیلی به این دفتر اعلام گردد.


منبع:

1400/04/22
20:16:15
5.0 / 5
698
تگهای خبر: آموزش , برنامه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴