قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
برای فنی و حرفه ای ها؛

آزمون کاردانی نظام جدید

آزمون کاردانی نظام جدید

به گزارش قائم آزمون مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۴۰۰ امروز برگزار شد و ثبت نام رشته های بدون آزمون این مقطع تا ساعت ۲۴ امروز ادامه دارد.به گزارش قائم به نقل از مهر، آزمون مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۴۰۰ برای ۵ کدرشته امتحانی با آزمون شامل الکتروتکنیک، کامپیوتر، مکانیک خودرو، حسابداری و تربیت بدنی در بامداد روز جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ در ۱۸۸ شهرستان برگزار گردید.
دفترچه آزمون شامل سوالات دروس عمومی، پایه و تخصصی (در مجموع ۱۶۰ سوال) بود و متقاضیان باید در مدت ۲۱۰ دقیقه به سوالات پاسخ می دادند. تمامی دفترچه های سوال آزمون متقاضیان شخصی سازی شده و شماره داوطلبی، نام خانوادگی و نام هر متقاضی بر روی جلد دفترچه آزمون درج شده است.
همچنین ثبت نام و انتخاب رشته برای ۳۰ رشته بدون آزمون مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۴۰۰ ساعت ۲۴ امشب ۲۲ مرداد تمام می شود.
در ۳۰ کدرشته شامل الکترونیک، ساخت و تولید، صنایع فلزی، تاسیسات مکانیکی، صنایع چوب و مبلمان، چاپ، عمران، معماری، صنایع شیمیایی، صنایع نساجی، متالورژی، سرامیک، معدن، علوم دریایی، امور اداری، تربیت کودک و مدیریت خانواده، طراحی و دوخت، گرافیک، نقاشی، امور دامی، امور زراعی و باغی، ماشین های کشاورزی، صنایع غذایی، هتلداری و گردشگری، حمل و نقل، مکاترونیک، پویانمایی، معماری داخلی، صنایع دستی و انرژی تجدیدپذیر خورشیدی آزمون برگزار نخواهد شد.
پذیرش دانشجو در این رشته ها صرفا بر مبنای سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت می گیرد.
متقاضیان گزینش در رشته های بدون آزمون می توانند جهت مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی و کد رشته محل های انتخابی خود تا ساعت ۲۴ امروز ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ با رفتن به سایت سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org (قسمت ویرایش اطلاعات) نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.
به متقاضیان سال آخر شاخه های فنی و حرفه ای، کاردانش و نظام جدید ۶-۳-۳ که تا آخر شهریور ماه سالجاری ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ موفق به دریافت گواهینامه آخر تحصیلات متوسطه خود نمی شوند سفارش می شود نسبت به حذف کدرشته محل های انتخابی خود که فقط در مهرماه پذیرش دارند از راه سایت سازمان سنجش و قسمت ویرایش اطلاعات اقدام نمایند.
در غیر این صورت درصورتیکه افراد در ردیف پذیرفته شدگان این قبیل رشته ها قرار گیرند، از آنان ثبت نام به عمل نخواهد آمد و هیچ گونه تقاضایی پذیرفته نخواهد شد.
نیمسال پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محل های مندرج در دفترچه راهنما ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات غیرانتفاعی سال ۱۴۰۰ برپایه امکانات و نظر دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی، است.
به متقاضیانی که احتمال می دهند تا آخر شهریور ماه سال ۱۴۰۰ موفق به دریافت مدرک دیپلم نمی شوند، مؤکداً سفارش می شود کدرشته محل هایی را که نوبت پذیرش آنها نیمسال دوم (بهمن ماه) است را انتخاب کنند.
هر متقاضی منحصراً مجاز است که یکی از مجموعه های ثبت نامی متناسب با دیپلم خویش را منطبق با دفترچه راهنما انتخاب نماید. متقاضیانی که به هر علت در رشته ای غیر از رشته متناسب با دیپلم خود در آزمون ثبت نام و انتخاب رشته کرده و پذیرفته شود قبولی آنان در هر مرحله ای از تحصیل که باشند باطل شده و حق هیچ گونه ادعایی را نخواهند داشت.
متقاضیانی که الان علاقه مند به گزینش در رشته های موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی هستند لازم است بعد از اطمینان از پذیرش این موسسات در رشته امتحانی خود با ورود به بخش ویرایش اطلاعات و خرید کارت اعتباری بوسیله کارت های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال باشد، با پرداخت مبلغ ۱۳۷ هزار ریال بعنوان وجه اعلام علاقمندی اقدام نمایند.
کدرشته محل های حذف شده و جدید علاوه بر رشته های تحصیلی مندرج در دفترچه راهنما و اصلاح آدرس بعضی از موسسات آموزش عالی در اطلاعیه ۱۸ مرداد در سایت سازمان سنجش قرار دارد و افراد متقاضی رشته های بدون آزمون با عنایت به اصلاحیه ها، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.


منبع:

1400/05/23
11:12:40
5.0 / 5
863
تگهای خبر: آموزش , سازمان , سایت , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم