قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون دانشگاه خبر داد؛

تعطیلی و واگذاری ۲۰۰ مرکز علمی کاربردی طی ۵ سال اخیر

تعطیلی و واگذاری ۲۰۰ مرکز علمی کاربردی طی ۵ سال اخیر

قائم: معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی از واگذاری و تعطیلی 200 مرکز علمی کاربردی طی 5 سال اخیر خبرداد.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، محسن محمدزاده با اشاره به این که سیاست این دانشگاه افزایش توسعه فنی مورد نیاز بازار کار در کنار توسعه کمی دانشگاه است از آمادگی برای برگزاری آموزش حضوری در این دانشگاه آگاهی داد و اظهار داشت: باتوجه به ماهیت آموزش در دانشگاه علمی کاربردی، این دانشگاه برای برگزاری کلاس ها به طور حضوری آمادگی کامل دارد و با موافقت ستاد کرونا در استانها، کلاس ها بصورت حضوری انجام خواهد شد.
معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی اضافه کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی برای برگزاری کلاس های حضوری آمادگی کامل دارد. این دانشگاه در کنار توسعه کمی متناسب با نیاز بازار کار باید به توسعه کیفی بپردازد چونکه تضمین کننده بهای دانشگاه، کیفیت آنست.
وی افزود: برمبنای بررسی های انجام شده بیش از ۷۵ درصد دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی شاغل هستند و بیش از ۵۰ درصد از افراد شاغل در حرفه ای فعالیت می نمایند که آموزش دیده اند.
محمدزاده با اشاره به آمار مراکز آموزش علمی کاربردی طی بررسی پنج سال قبل اضافه کرد: ۲۰۰ مرکز آموزشی در چند سال قبل داشتیم که برخی دولتی بودند و واگذار شدند و تعدادی به سبب عدم کیفیت تعطیل شدند و هم اکنون تعداد ۶۰۰ مرکز آموزشی باقی مانده اما با این وجود تعداد داوطلبین کاهش نیافته است.
معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی درباب تربیت مدرس نیز اشاره کرد: ۹۳ هزار مدرس داشتیم که با یک بررسی و غربالگری به ۲۵ هزار نفر رسیده است و هم اکنون مرکزی وجود ندارد که افراد آن واجد شرایط نباشند.


منبع:

1400/08/15
11:34:30
5.0 / 5
545
تگهای خبر: آموزش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵