قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
از سوی صندوق رفاه اعلام شد؛

شرایط پرداخت وام مسکن متاهلی به دانشجویان

شرایط پرداخت وام مسکن متاهلی به دانشجویان

شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت وام مسکن متاهلی اعلام گردید. وام مسکن متاهلی به دانشجویی که آخرین نیمسال تحصیلی مجاز خویش را می گذراند تعلق نمی گیرد.به گزارش قائم به نقل از مهر، شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت وام مسکن متاهلی اعلام گردید. این وام یک مرتبه در هر مقطع تحصیلی پرداخت می شود. وام ودیعه مسکن متاهلی در تهران ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، در سایر کلان شهرها ۲۶ میلیون تومان و در سایر شهرها ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.
شرایط اجاره نامه
اجاره نامه رسمی می بایست دارای کد رهگیری از دفاتر مشاورین املاک مجاز باشد، اجاره نامه از لحاظ مکانی می بایست در شهر محل تحصیل یا محل سکونت دانشجو باشد و همینطور اجاره نامه می بایست به نام دانشجو و یا همسرش و یا هر دوی آنها باشد.
مدت زمان اجاره نامه می بایست در نیم سالی که دانشجو تقاضا می کند، اعتبار داشته باشد.
دانشجو بعد از فارغ التحصیلی باید مطابق قوانین مبلغ وام را به صورت یکجا پرداخت کند، درصورتی که زوجین دانشجو باشند فقط یکی از آنها می توانند از وام مسکن متاهلی بهره مند شود.
وام مسکن متاهلی به دانشجویی که آخرین نیمسال تحصیلی مجاز خویش را می گذراند تعلق نمی گیرد، دانشجوی متأهل ساکن در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های دولتی و یا غیردولتی هم هم زمان مجاز به استفاده از وام مسکن متأهلی نیست.
دانشجوی متأهل دارای فرزند که به دلیل شهادت، فوت، متارکه و یا از کارافتادگی همسر، سرپرستی فرزند یا فرزندان خویش را برعهده دارد با عرضه مدارک و مستندات قانونی می تواند از این وام بهره مند شود.

سامانه دانشجویی (پورتال صندوق) برای ثبت تقاضای دانشجویان از ۴ آبان ۱۴۰۰ ‬ تا یک دی ۱۴۰۰ ‬ فعال خواهد بود و لزوم دارد تمامی دانشجویان متقاضی حائز شرایط نسبت به ثبت تقاضای خود در سامانه مذکور برپایه جدول زمانبندی اقدام نمایند.


منبع:

1400/09/13
16:11:44
5.0 / 5
890
تگهای خبر: شهادت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم