قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

وحدت مستضعفان جهان راهبرد کلیدی مقابل نظام سلطه است

وحدت مستضعفان جهان راهبرد کلیدی مقابل نظام سلطه است

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی از وحدت و اتحاد همه مستضعفان و پیروان ادیان ابراهیمی بعنوان راهبرد کلیدی برای مقابله با نظام سلطه و دنیای غرب یاد کرد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حجت الاسلام حمید محمدی روز سه شنبه -۲۸ در ماه ۱۴۰۰- در نشست علمای اهل سنت در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: حضرت امام خمینی(ره) درباره وحدت سه نظریه داشتند و معتقد بودند کلمه توحید نقطه تلاقی ادیان ابراهیمی است و ادیان باید وحدت کاملی داشته باشند.
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی اضافه کرد: تشکیل حزب جهانی مستضعفان در مقابل مستکبران در حقیقت همان وحدت مستضعفان جهان است و همه باید در مقابل نظام سلطه وحدت داشته باشیم.
قائم مقام شورای توسعه فرهنگ قرآنی همین طور به جایگاه شورای عالی انقلاب فرهنگی و ضرورت تحول برمبنای تاکید رهبر معظم انقلاب اشاره و نکاتی را بیان و از این شورا بعنوان قرارگاه تحول فرهنگی در چند حوزه یاد کرد.
حجت الاسلام محمدتقی سیفایی مدیرکل فرق و ادیان سازمان تبلیغات اسلامی نیز اظهار داشت: وحدت نیازمند برنامه ریزی و تقسیم کار است. سخن گفتن از وحدت آسان است ولی عیار انسان در لوازم تحقق این مساله است. به همین دلیل باید ببینیم تا چه اندازه می توانیم در مقام تحقق وحدت پایبند باشیم.
وی از ضرورت هزینه کردن برای وحدت جهان اسلام سخن گفت و اضافه کرد: در این راه باید هزینه داد و هزینه شد و کسی به اندازه رهبر انقلاب برای وحدت هزینه نشده است و ما که خودرا سرباز رهبر انقلاب می دانیم باید تلاش بیشتری داشته باشیم.
سیفایی افزود: در همین راستا سازمان تبلیغات اسلامی با دعوت از علما و نخبگان اهل سنت کشور اهتمام دارد با همفکری یکدیگر در مسائل کلان فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی گفت و گو نماییم و هم افزایی داشته باشیم.
در این جلسه برخی ائمه جماعت و جمعه و روسای حوزه های علمیه اهل سنت از استانهای کردستان، کرمان، هرمزگان، فارس، خراسان های شمالی، جنوبی و رضوی به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

1400/10/30
10:44:58
5.0 / 5
799
تگهای خبر: ائمه , ادیان , اسلام , اسلامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم