قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس سازمان سنجش آموزش كشور تاكید كرد؛

داوطلبان به صحت و امنیت کنکور اطمینان داشته باشند

داوطلبان به صحت و امنیت کنکور اطمینان داشته باشند

به گزارش قائم رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: داوطلبان آزمون سراسری اطمینان داشته باشند اقدامات لازم برای صحت، امنیت کامل، رعایت عدالت انجام می شود و با تدابیر و سخت گیری ها، امنیت آزمون ها تضمین خواهد شد.به گزارش قائم به نقل از سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر عبدالرسول پورعباس در نشست عوامل اجرایی آزمون ها در استان گلستان در سالن اندیشه دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ضمن تبریک «روز دزفول، روز مقاومت و پایداری» اظهار داشت: سازمان سنجش سؤالات آزمون سراسری را در قرنطینه استاندارد و بلند مدت طراحی نموده و بعد از انجام فرایندهای مشخص دفترچه سؤالات آزمون ها آماده می شود.
وی اضافه کرد: کارکنان قرنطینه هیچ ارتباطی با خارج از محیط و حتی با خانواده خود ندارند. هوا هم از راه چند فیلتر به آنها می رسد تا در نتیجه این اقدامات ذره ای از کاغذ از محیط قرنطینه خارج نشود.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در محل قرنطینه عوامل آزمون، سیستم های خاصی تحت نظارت دستگاههای امنیتی قرار دارد و محیط زندگی آنها در محیطی کاملاً بسته است بخصوص امسال که تعداد پاسخنامه ها و دفترچه های کنکور افزایش پیدا کرده است زمان حضور عوامل آزمون سراسری در قرنطینه طولانی تر شده است.
پورعباس درباره وضعیت علمی و رتبه بندی پذیرفته شدگان استان گلستان در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: رتبه پذیرفته شدگان داوطلبان این استان در گروه آزمایشی ریاضی ۲۳، گروه آزمایشی علوم تجربی ۲۴، گروه آزمایشی علوم انسانی ۲۶، گروه آزمایشی هنر ۱۳ و گروه آزمایشی زبان خارجه ۱۵ کشور بوده و در مجموع رتبه پذیرفته شدگان استان گلستان در گروههای ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی پایین تر از میانگین کشوری است.
وی ضمن اشاره به این که تعداد دانشگاه ها و مؤسسات پذیرنده دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد استان گلستان، ۱۴ دانشگاه است، تصریح کرد: در استان گلستان، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دارای ۱۹۸۶ ظرفیت برای پذیرش داوطلبان هستند که ۱۵۵۷ دانشجو این ظرفیت را تکمیل کرده اند و در این بین، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با ۳۰۳ ظرفیت و پذیرش ۲۳۱ دانشجو بالاترین نرخ پذیرش دانشجو در استان را دارند.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اینکه هم اکنون در حوزه آموزشی کشور نیازمند بازبینی در رشته های مختلف هستیم اظهار داشت: اعتقاد دارم نوآوری و ایجاد آموزش های بین رشته ای می تواند در بهبود وضعیت علمی و آموزشی کشور مؤثر باشد.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: داوطلبان اطمینان داشته باشند اقدامات لازم برای صحت، امنیت کامل، رعایت حق و عدالت انجام می شود و با تدابیر و سخت گیری های انجام شده امنیت آزمون ها تضمین خواهد شد ازاین رو داوطلبان بدون هیچ نگرانی و با اطمینان خاطر در جلسه آزمون حاضر شوند تا بهترین نتیجه را از زحمات خود کسب کنند.
در این نشست، دکتر علی نجفی نژاد رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با اشاره به اینکه کنکور موضوعی ملی و کشوری است و همه خانواده ها با آن در ارتباط هستند اظهار داشت: برگزاری آزمون سراسری نیازمند همکاری بین سازمانی بوده و به هماهنگی همه اجزا نیازمند است و عرضه طرح ها، ایده ها، برنامه ها و نوآوری ها در برگزاری مطلوب کنکور مؤثر است و ما در این راه از هیچ همراهی برای برگزاری هر چه بهتر آزمون سراسری دریغ نمی نماییم.


منبع:

1401/03/07
07:28:14
5.0 / 5
399
تگهای خبر: آموزش , امنیت , برنامه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم