قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در دانشگاه فنی و حرفه ای؛

رصدخانه آموزش مهارتی راه اندازی می شود

رصدخانه آموزش مهارتی راه اندازی می شود

به گزارش قائم رییس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: رصدخانه آموزش مهارتی به عنوان فضای نوین کسب وکار و عامل پیش برنده آموزش فنی و حرفه ای در سطح ملی راه اندازی می شود.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه فنی و حرفه ای، عرفان خسرویان بامداد امروز چهارشنبه هشتم تیرماه در ادامه سفر خود به استان یزد در جمع خبرنگاران این استان حاضر شد و با اشاره به هزینه های بالای دانشکده ها و آموزشکده های فنی و حرفه ای به خاطر نوع آموزش های مهارتی در کارگاه ها و لابراتوار ها، بر ضرورت تجهیز و بروزرسانی مستمر این فضاهای آموزشی و مهارتی تاکید کرد و اظهار داشت: نیاز است اعتباری برای کارگاه های عملی تخصیص پیدا کند و برآورد ما برای این منظور در حدود ۵ هزار میلیارد تومان است.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور اشاره کرد: یکی از با اهمیت ترین برنامه های ما اصلاح بودجه نظام آموزشی در سال آینده است به شکلی که سرانه دانشجویان مهارتی به دو برابر دانشجویان فنی و حرفه ای افزایش پیدا کند.
خسرویان تدوین اطلس نظام شغلی و مهارتی کشور را از دیگر الزامات اجرائی برای توسعه آینده شغلی در کشور عنوان و اشاره کرد: برای رسیدن به این مهم سه اصل نظام صلاحیت حرفه ای، طبقه بندی مشاغل و رصدخانه مهارت مد نظر قرار گرفته است.
وی خسرویان اشاره کرد: زنجیره ای از مشاغل در آینده کشور و جهان وجود دارد و دانشگاه فنی و حرفه ای به سبب اهمیت ارتباط تنگاتنگ رصدخانه مهارت با مشاغل روز جامعه، ایجاد کارگروه رصدخانه مهارت های شغلی و بررسی زنجیره مشاغل را در دستور کار خود قرار داده است و ما می خواهیم تا آخر سال تحصیلی آینده رصدخانه آموزش مهارتی را به عنوان فضای نوین کسب وکار و عامل پیش برنده آموزش فنی و حرفه ای در سطح ملی افتتاح نماییم.
وی با اشاره به فعالیت ۱۸۱ مرکز تابع دانشگاه و تحصیل بیش از ۱۸۰ هزار دانشجو در ۱۵۰ رشته مختلف و بیش از ۲۰۰۰ کد رشته در دانشگاه فنی و حرفه ای بیان کرد: این دانشگاه در زمینه های آی تی، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا به دنبال تربیت تکنیسین های ماهر و توانمند است.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور تصریح کرد: به جهت اینکه آموزش های فنی و حرفه ای در کشور جایگاه واقعی خودرا پیدا کند نیاز به حضور تمام ذی نفعان کشور در این عرصه هستیم و باید مشاغل و بخش خصوصی هم برای آموزش های فنی و حرفه ای به میدان بیایند.
خسرویان در آخر این جلسه خبری، تبدیل دانشگاه فنی و حرفه ای به پارک مهارتی را در امتداد تامین برخی نیازهای صنایع و شهرک های صنعتی از دیگر برنامه های دانشگاه دانست و پنج حوزه طراحی و ساخت و تولید پیشرفته، انرژی خصوصاً انرژی تجدید پذیر، زنجیره تامین و حمل و نقل، مهندسی زیستی و برنامه های غذایی و کشاورزی، و تربیت تکنیسین های حوزه علوم اجتماعی و علوم انسانی را از طرح های اجرائی آتی دانشگاه برشمرد.


منبع:

1401/04/08
23:28:05
5.0 / 5
395
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , برنامه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم