قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در گزارش قائم اعلام شد؛

بیش از نیمی از موسسات آموزش عالی اضافی هستند

بیش از نیمی از موسسات آموزش عالی اضافی هستند

به گزارش قائم رئیس اتحادیه مؤسسات و دانشگاه های غیر انتفاعی در واکنش به اطلاعیه دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم در خصوص تأسیس مؤسسه آموزش عالی اظهار داشت: 70 درصد موسسات غیردولتی موجود اضافی هستند.به گزارش قائم به نقل از مهر، اخیراً دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم در اطلاعیه ای عنوان کرده است که متقاضیان تأسیس مؤسسه آموزش عالی جهت ارائه ثبت درخواست اقدام نمایند.
علی آهون منش رییس اتحادیه مؤسسات و دانشگاه های غیر انتفاعی در گفتگو با خبرنگار مهر در واکنش به تأسیس مؤسسه آموزش عالی جدید اظهار داشت: من در جریان این اطلاعیه وزارت علوم نیستم چون با اتحادیه مشورتی صورت نگرفته است ولی نظر ما این است که بیش از ۵۰درصد همین موسساتی هم که حالا وجود دارند، زیادی هستند.
وی اضافه کرد: تا جایی که اطلاع داشتیم ارائه مجوز تأسیس مؤسسه آموزش عالی جدید متوقف بوده و اگر وزارت علوم اطلاعیه ای در این خصوص منتشر نموده، اتحادیه اطلاعی در این خصوص نداشته است.
رئیس اتحادیه مؤسسات و دانشگاه های غیر انتفاعی اضافه کرد: اتحادیه به شدت مخالف تأسیس مؤسسه جدید است چونکه بیش از ۵۰ درصد مؤسسات آموزش عالی موجود اضافی هستند.
وی درباره ادغام مؤسسات غیر انتفاعی نیز اظهار داشت: ادغام مؤسسات غیر دولتی به جایی نرسید و مؤسسات با یکدیگر ادغام نشدند.
وی با اشاره به سبب مخالفت اتحادیه با ایجاد مؤسسات جدید آموزش عالی غیردولتی اظهار داشت: هم اکنون دانشجویی وجود ندارد که مؤسسه جدیدی ایجاد شود.
آهون منش اضافه کرد: تقریباً ۸۰ الی ۹۰ دانشگاه دولتی باتوجه به نداشتن دانشجو باید یا تعطیل شده یا با مؤسسات مادر ادغام شوند که این مساله در حال انجام می باشد به عنوان مثال در استان اصفهان دانشگاه شهر رضا، دانشگاه گلپایگان، دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه اصفهان باهم ادغام شده اند.
وی افزود: تعدادی از واحدهای دانشگاه پیام نور درحال تعطیل شدن هستند، همه واحدهای علمی کاربردی دولتی بسته شده اند، فنی و حرفه ای ها دانشجو ندارند، و حدود ۸۰۰ هزار صندلی خالی وجود دارد، برای چه باید فردی بیایید بگوید من ظرفیت جدید می خواهم و برای چه وزارت علوم اجازه می دهد چنین موضوعی رخ دهد.منبع:

1401/05/02
23:13:33
5.0 / 5
294
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم