قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس دانشگاه شهید بهشتی خبر داد؛

افزایش ۳۰۰ درصدی دانشجویان خارجی

افزایش ۳۰۰ درصدی دانشجویان خارجی

به گزارش قائم، رییس دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: در سال قبل تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه شهید بهشتی 300 درصد افزایش داشته که البته این رقم با وضعیت مطلوب مورد نظر هیأت رئیسه دانشگاه فاصله دارد.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، سعدالله نصیری قیداری با ارائه گزارشی از عملکرد معاونت دانشجویی، با تکیه بر ضرورت توجه به امکانات رفاهی مورد نیاز دانشجویان اظهار داشت: وظیفه ی ما این است که برای دانشجویان فرزندان این کشور که در دانشگاه شهید بهشتی به عنوان یک دانشگاه تراز اول پذیرفته می شوند، امکانات رفاهی لازم را از قبیل خوابگاه، تغذیه، امکانات بهداشتی و ورزشی فراهم نماییم که طی سال تحصیلی گذشته در این جهت قدمهای مؤثری برداشته شده است.
وی اضافه کرد: بمنظور بهبود وضعیت اسکان دانشجویان در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در حدود ۵۰۰ نفر به ظرفیت خوابگاه های مجردی و حدود ۳۵ نفر به ظرفیت خوابگاه های متأهلی اضافه و مراکز رفاهی مانند بوفه ها، چاپ و تکثیر، نانوایی، آرایشگاه و خیاطی و مانند آن در خوابگاه های کوی برادران و خواهران و همین طور در پردیس های دانشگاه به راه افتاده است.
نصیری اشاره کرد: از آنجائیکه معاون دانشجویی دانشگاه، در زمینه ی ورزش فردی فعال و دارای نشان قهرمانی هستند، برنامه های خوبی در زمینه ورزش اجرا شده و امکانات ورزشی دانشگاه بصورت چشم گیری بالا رفته است؛ در سال قبل ۴ هزار و ۳۰ متر مربع به سالن های بدن سازی، بسکتبال، والیبال، پینگ پنگ، کشتی و فوتبال اضافه و زمین چمن مصنوعی خوابگاه خواهران و سالن بدن سازی پردیس شهید عباسپور راه اندازی شده است.
افزایش ۳۰۰ درصدی دانشجویان خارجی
رئیس دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اقدامات دانشگاه درباب جذب دانشجویان خارجی اظهار داشت: در سال قبل تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه شهید بهشتی ۳۰۰ درصد افزایش داشته که البته این رقم با وضعیت مطلوب مورد نظر هیأت رئیسه دانشگاه فاصله دارد. هدف ما این است که در فاز اول تعداد دانشجویان خارجی را به ۲ هزار نفر برسانیم که درحال برنامه ریزی برای رسیدن به این هدف هستیم.
وی تاکید کرد: دانشگاه شهید بهشتی در یکی از بهترین نقاط تهران قرار دارد و با داشتن امکانات بسیار خوب، فرصت ارزشمندی برای پذیرش دانشجویان خارجی دارد که محقق شدن این امر علاوه بر ارائه خدمات آموزشی و تحصیلی لازم به جوانان علاقمند کشورهای منطقه، در این راه اقدامات فرهنگی مثبتی هم می تواند صورت گیرد و از دیگر سو از نظر اقتصاد آموزش عالی هم می تواند برای دانشگاه مفید باشد.
بهبود امکانات تغذیه ای و درمانی
نصیری درباره ی اقدامات انجام شده در حوزه ی بهبود وضعیت تغذیه ی دانشجویان اشاره کرد: در سال گذشته، رستوران مرکزی دانشگاه و پردیس شهید عباسپور بصورت اساسی بازسازی شد، تجهیزات آنها ارتقاء یافت و فضای آنها طی یک پروسه طولانی و زمان بر بالا رفته است.

وی ادامه داد: علاوه بر این، دانشگاه با ارائه برخی غذاهای محلی و ملی در سطح کیفی خوب، به تغذیه ی دانشجویان تنوع بخشیده و با ارائه کردن غدای «نیم پرس» از دورریز و هدر رفت غذا جلوگیری کرده است. تأسیس رستوران مکمل برای عرضه غذای رستوران های شناخته شده با قیمت مناسب، اقدام دیگری است که از مهرماه سال جاری به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به فعالیت ها در زمینه وام دانشجویی اشاره کرد: در سال قبل حداکثر پوشش برای وام های دانشجویی مانند وام های تحصیلی، مسکن، ازدواج، ودیعه و شهریه تحصیلی لحاظ شده است.
رئیس دانشگاه شهید بهشتی با برشمردن اقدامات انجام شده در زمینه بهداشت و درمان اظهار داشت: کارهای زیادی برای بسط فضای درمانگاه دانشگاه، حضور پزشک و دندانپزشک متخصص و غربالگری گسترده برای بیماریابی و درمان سریع و بموقع بیماران انجام شده است؛ خصوصاً برای جلوگیری از گسترش بیماری کووید ۱۹ در سطح خوابگاه ها و فضاهای آموزشی از زمان شیوع این بیماری، کوشش های ارزشمندی انجام است.


منبع:

1401/06/08
16:20:14
5.0 / 5
554
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴