قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون اداری مالی وزارت علوم :

تخریب دانشگاه ها توسط چند شبکه رسانه ای خیالی باطل است

تخریب دانشگاه ها توسط چند شبکه رسانه ای خیالی باطل است

قائم: به گزارش قائم، معاون اداری مالی وزار ت علوم اظهار داشت: دشمنان فکر کرده اند که می توانند دانشگاه ها را توسط چند شبکه رسانه ای تخریب کنند، که خیالی باطل است.به گزارش قائم به نقل از وزارت علوم مراسم شروع سال تحصیلی جدید در دانشگاه های استان مرکزی با حضور علی خطیبی، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در دانشگاه اراک انجام شد و همین طور طی این مراسم خوابگاه شهید بابایی با زیربنای پنج هزار متر مربع و ظرفیت ۴۰۰ نفر و خوابگاه شهید فخری زاده نیز با زیربنای چهار هزار متر مربع و با ظرفیت ۴۱۸ نفر به بهره برداری رسید.
در این مراسم که رؤسا و اعضای هیأت علمی دانشگاه های استان حضور داشتند، خطیبی گفت: یکی از اولویت های دولت سیزدهم بازگشایی دانشگاه ها است، برای اینکه طبق گزارش ها، لطمه هایی که بواسطه غیرحضوری بودن دانشگاه دانشجویان را تهدید می کند بیش از لطمه ویروس کرونا است.
وی اضافه کرد: دشمنان فکر کرده اند که می توانند دانشگاه ها را که این همه شهید در راه اسلام و انقلاب تقدیم کرده اند و نیز جمهوری اسلامی ایران را که به مقام زن اعتبار بخشیده، توسط چند شبکه رسانه ای تخریب کنند، که خیالی باطل است.
وی اضافه کرد: قسمتی از هزینه هایی که پرداخت می نماییم هزینه استقلال، آزادی و آقایی در جهان است. امروزه شاهدیم که به برکت انقلاب اسلامی پنج کشور بزرگ دنیا به خاطر حل یک مسئله با ما مذاکره می کنند. کشورهای قدرتمند جهان دیگر برای ما جلسه تشکیل نمی دهند که در نهایت بگویند ایران چه کاری باید انجام دهد، بلکه ایران به عنوان یک قدرت بزرگ منطقه ای برای سرنوشت خود در مذاکرات شرکت می کند.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت عتف اشاره کرد: دشمنان ایران اسلامی امروزه بواسطه تحریم ها و دشمنی ها حتی در پذیرش مقالات اساتید کشور مانع ایجاد می کنند و با اینحال نتوانسته اند جلوی رشد علمی کشور را بگیرند و جمهوری اسلامی رتبه نخست علمی در منطقه و رتبه شانزدهم جهان در این حوزه را کسب کرده است.
خطیبی درباب جایگاه دانشگاه ها در کشور اظهار داشت: رییس جمهور تاکید دارند که دانشگاه باید اتاق فکر دولت باشند و پس دانشگاه ها باید در مسائل اساسی کشور راهگشا باشند.
وی در این جهت افزود: به عنوان نمونه، سیاست ابلاغی دولت افزایش تولید گندم از ۱۱ میلیون تن به ۱۸ میلیون تن است. این در حالیست که میانگین تولید گندم در هکتار در کشور حدود دو و نیم تن و نرم جهانی آن سه و نیم تن است. با افزایش تولید گندم از دو و نیم تن در هکتار به سه تن در هر هکتار در کشور، تولید ۱۸ میلیون تن این محصول در کشور محقق می شود. از طرف دیگر در کشور ۴۲ دانشکده کشاورزی وجود دارد که اتفاقاً یکی از این دانشکده ها در دانشگاه اراک است و پس باید از ظرفیت دانشگاه ها در افزایش تولید گندم استفاده نمود.
در ابتدای این مراسم، دکتر مجتبی ذوالفقاری اظهار داشت: به قول شهید بزرگوار قاسم سلیمانی، در تهدیدها فرصتی است که در خود فرصت ها نیست. وی افزود: تمامی تهدیدهای دشمنان در سال تحصیلی جدید را می توان با تلاش مسئولان و دانشگاهیان به فرصت تبدیل کرد.
وی اضافه کرد: فرهنگ برگ برنده جمهوری اسلامی در دنیا است و باید تلاش نماییم با تجاری سازی فرهنگ، زمینه صادرات فرهنگ در کنار محصولات صنعتی و کشاورزی برقرار شود.
رئیس دانشگاه اراک اشاره کرد: هیچکس همانند مسئولان نظام جمهوری اسلامی دلش برای مردم کشور نمی سوزد و مردم همانند گذشته حالا نیز پشت سر مقام معظم رهبری تمامی توطئه های دشمنان را نقش بر آب می کنند.
وی در ادامه اظهار داشت: دانشجویان برخلاف چیزی هستند که دشمنان می خواهند و دل تمام مسئولان برای دانشجویان و دانشگاه می سوزد و آنان را دوست دارند.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت عتف به همراه سایر مسئولین حاضر ضمن بازدید از خوابگاه ها با برخی از دانشجویان مستقر در این خوابگاه ها ملاقات و گفتگو کردند


منبع:

1401/07/19
15:03:58
5.0 / 5
401
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲