قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون بورس و امور دانشجویان بین الملل:

پذیرش دانشجویان خارجی از راه موسسات مجاز ممکن شد

پذیرش دانشجویان خارجی از راه موسسات مجاز ممکن شد

قائم: به گزارش قائم، معاون بورس و امور دانشجویان بین الملل سازمان امور دانشجویان اعلام نمود: از سالجاری تمام دانشگاه ها برای جذب دانشجوی بین الملل می توانند از راه مؤسسات جذب دارای مجوز اقدام نمایند.محمدجواد سلمان پور در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به جزئیات تشکیل مؤسسات جذب دانشجویان بین الملل اظهار داشت: پس از تصویب آیین نامه و شیوه نامه مؤسسات جذب دانشجویان بین الملل، سازمان امور دانشجویان فراخوان عمومی عرضه داد و بیشتر از ۱۱۰ نفر تقاضای خویش را جهت راه اندازی این مؤسسات به سازمان امور دانشجویان عرضه دادند که این تقاضاها به مرور بررسی می شود.
وی افزود: برخی از این درخواست ها در کارگروه پذیرش سازمان امور دانشجویان تأیید شده است و امیدواریم مابقی تقاضاها را هم در اسرع وقت مورد بررسی قرار داده و نتیجه نهایی مشخص شده را به آنها اعلام نماییم.
معاون بورس و امور دانشجویان بین الملل سازمان امور دانشجویان اضافه کرد: خوشبختانه همین چند مؤسسه که مجوز آنها صادر شده به سبب ارتباطی که با خارج از کشور دارند، پیشبینی می شود که بتوانند جمع زیادی از متقاضیان تحصیل در ایران را جذب کنند و در همین مهرماه وارد دانشگاه های مختلف کنند.
وی افزود: لازم است این نکته را اعلام کنم که فراخوان تشکیل مؤسسات جذب دانشجویان بین الملل هنوز بسته نشده و تقاضا دارم از کسانی که توانایی و شناخت داشته و به شکلی با کشورهای خارجی ارتباط دارند جهت راه اندازی این مؤسسات اقدام نمایند.
وی توضیح داد: مؤسسات جذب دانشجویان بین الملل در واقع یک واسطه هستند بین دانشجویان متقاضی خارج از کشور و دانشگاه های داخل، برای همین دانشگاه های ما از سالجاری فقط می توانند با موسساتی همکاری کنند که دارای مجوز از سازمان امور دانشجویان باشند. تمام دانشگاه ها باید از راه مؤسسات جذب دارای مجوز عمل کنند.
سلمان پور اضافه کرد: البته دانشگاه ها راه های دیگری برای جذب دانشجویان بین الملل دارند اما اگر بخواهند از راه واسطه و این مؤسسات مبادرت به جذب دانشجو کنند، باید حتما از راه مؤسسات مجوز دار عمل کنند.


منبع:

1401/07/24
14:04:01
5.0 / 5
260
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲