قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
روایت مهر از ۷ آبان دانشگاه تهران؛

خروش دانشگاه تهران برای غربت شاهچراغ

خروش دانشگاه تهران برای غربت شاهچراغ

قائم: قائم: بعد از گذشت سه روز از حادثه تروریستی حرم شاهچراغ، تجمعاتی خود جوش در بعضی از دانشگاه ها همچون دانشگاه تهران جهت محکوم کردن این حادثه تروریستی اجرا شد.


دریافت 7 MB
به گزارش قائم به نقل از مهر، سه روز از حادثه تلخ و تروریستی حرم شاهچراغ شیراز می گذرد، حادثه ای که در آن یک تروریست وابسته به داعش، زوار حرم شاهچراغ در شیراز را به گلوله می بندد، اتفاقی تلخ که منجر به شهید شدن ۱۳ نفر از هم وطنان شد.
این حادثه موجی از خشم و غم را در میان مردم به وجود آورده است، تجمعاتی که بصورت خودجوش از همان شب حادثه ایجاد و روز گذشته هم در نماز جمعه به قاب تصویر کشیده شد، امروز در دانشگاه ها همچون دانشگاه تهران برگزار شده است.
دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه تهران از دقایقی پیش و بعد از اقامه نماز جماعت، با حضور در مقابل مسجد دانشگاه تهران مبادرت به برگزاری تجمعات عزاداری کردند.
دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تهران هم، تجمع خود جوش خود در قبال محکومیت حادثه تروریستی شیراز را از سردر دانشکده پزشکی شروع کردند.
تجمعاتی که مقرر است صدای مظلومیت و غربت شهدای حادثه تروریستی شیراز و بازماندگان آن همچون آرتین کودک ۵ ساله ای که در این حادثه، اعضای خانواده اش را از دست داد، باشند، همزمان با دانشگاه تهران در سایر دانشگاه های کشور هم شروع شده است.
در حال حاضر دانشجویان با سر دادن شعارهای «الله اکبر» و «مرگ بر منافق» حادثه تروریستی شاهچراغ را محکوم کردند.
«نصر من الله و فتح قریب / مرگ بر این فتنه مردم فریب» و «برای آزادی تو، ترور میشه خواهر تو» از دیگر شعارهای دانشجویان و اساتید دانشگاه تهران است.
در این مراسم حاج سعید حدادیان با حضور در جمع عزاداران، مداحی کرد. دسته عزاداری اکنون درحال حرکت است و مقرر است در محوطه های دانشگاه حرکت کنند.
لازم به ذکر است جو حاکم در فضای دانشگاه تهران آرام است و تنها در مقابل دانشکده علوم و دانشکده داروسازی، عده ای از دانشجویان در اقدامی اعتراضی، با در دست داشتن غذا سلف را به محوطه بیرون منتقل کردند.
دانشجویان دانشگاه تهران در واکنش به توهین و قداست زدایی از دانشگاه که از طرف عده کمی از دانشجویان رخ داد، خواهان برخورد با خاطیان شدند.
دسته عزاداری دانشجویان دانشگاه تهران در واکنش به تجمعات هنجارشکنان عده ای از دانشجویان در مقابل دانشکده فنی، با سر دادن شعارهای الله اکبر به سمت این دانشکده حرکت کردند.
گفتنی است، در صورتیکه دسته عزاداری دانشگاه تهران از مقابل سر در دانشکده پزشکی عبور می کرد، عده ای از دانشجویان در مقابله دسته عزاداری قرار گرفتند. دانشجویان عزادار در واکنش به دست زدن و شعارهای هنجار شکنانه عده کمی از دانشجویان، ندای " الله اکبر" سر می دهند.
اعتراض ها به رفتارهای هنجارشکنانه و سر دادن شعارهای ساختار شکنانه همچنان ادامه دارد و دانشجویان در واکنش به توهین و قداست زدایی از دانشگاه تهران که از طرف عده کمی از دانشجویان رخ داد، خواهان برخورد با خاطیان شدند.
عده ای از دانشجویان معترض از الفاظ رکیک و فحش استفاده می کردند اما دانشجویان عزادار در مقابل " با شعار آزادی، فحش ناموسی دادی" پاسخ آنها را دادند.
در پایان دانشجویان در واکنش به هتاکی ها مبادرت به خواندن سرور ای ایران کردند.


منبع:

1401/08/08
12:55:44
5.0 / 5
365
تگهای خبر: ادیان , پزشك , مراسم , مسجد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵