قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشكی كشور؛

دانشکده علوم پزشکی نیشابور به دانشگاه ارتقاء یافت

دانشکده علوم پزشکی نیشابور به دانشگاه ارتقاء یافت

قائم: نیشابور ـ وزیر بهداشت و درمان بمنظور ارتقا دانشکده علوم پزشکی نیشابور به دانشگاه وارد این شهرستان شد.به گزارش قائم به نقل از مهر، بهرام عین الهی بامداد پنجشنبه در مراسم ارتقا دانشکده علوم پزشکی نیشابور به دانشگاه در محل فرهنگسرای سیمرغ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دانشکده علوم پزشکی نیشابور در سال ۸۸ مجوز خودرا گرفتن کرده بود و علارغم جمعیت بالا و دانشمندان تبدیل این دانشکده به دانشگاه حدود ۱۳ سال به تاخیر افتاد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشکی کشور اضافه کرد: ما در شروع کار دولت سیزدهم با تلاش نمایندگان در مجلس و مسئولین این استان و شهرستان الحمدلله شاهد ارتقا این دانشکده به دانشگاه هستیم.
وی افزود: خوشبختانه با مساعدت گروههای ارزیابی و بازرسان شورای گسترش موفق به گرفتن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی برای ارتقا این شهرستان شدیم.
عین اللهی بیان کرد: امیدوار هستم با تلاش تمام مسئولین و خیرین استان و شهرستان نیشابور عقب افتادگی ها جبران شود و با ارتقای دانشکده علوم پزشکی نیشابور به دانشگاه نیازمند ارتقا شاخص ها در زمینه های مختلف نیز می باشد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشکی کشور اظهار داشت: بدنبال ارتقا هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور هستیم و همین طور ارتقا دو دانشکده پزشکی نیشابور در دستور کار وزارت بهداشت می باشد.
وی اظهار داشت: اهتمام ویژه داریم تا بیمارستان سوم نیشابور هر چه زودتر تمام شود و در اختیار مردم قرار گیرد و الان که دانشکده این شهرستان به دانشگاه ارتقا پیدا کرده است باید از بیمارستان ها در این شهر به عنوان بستر آموزشی استفاده گردد.
گفتنی است؛ در آخر این مراسم به طور رسمی دانشکده علوم پزشکی نیشابور به دانشگاه ارتقا پیدا می کند.

1401/08/13
15:01:58
5.0 / 5
319
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم