قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در دیدار اكبری از دانشگاه تهران مطرح شد؛

لزوم فعالیت بیشتر دانشگاه تهران در موضوعات محیط زیستی

لزوم فعالیت بیشتر دانشگاه تهران در موضوعات محیط زیستی

به گزارش قائم، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: امیدواریم که همکاریهای بین سازمان محیط زیست و دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران تقویت شود.


به گزارش قائم به نقل از مهر، حسن اکبری در نشست با رییس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران گفت: موضوعات محیط زیست بسیار متنوع، پیچیده و با بحث های زیادی هم راه است که می طلبد دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران به ویژه در گروه محیط زیست در رفع چالش های محیط زیستی کشور به ما کمک کرده و پایان نامه های دانشجویی را به سمت رفع مشکلات محیط زیست سوق دهد.

وی ادامه داد: حداقل در مسائل تولید داده، ارائه اطلاعات و نیز حمایت لجستیکی، می توانیم در انجام پایان نامه ها، دانشجویان این رشته را یاری نماییم.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اشاره کرد: امیدواریم که همکاریهای بین سازمان محیط زیست و دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران تقویت شود و بتوانیم از ظرفیت همکاریهای مشترک یکدیگر استفاده نمائیم.

رییس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران هم در این جلسه اظهار داشت: دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران، کهن ترین واحد آموزش علم منابع طبیعی در کشور است که از سال ۴۱ تأسیس و با سه گروه کار خودرا آغاز نموده است.

مهدی قربانی گفت: هم اکنون تعداد اعضای هیأت علمی ۶۰ نفر و دانشگاه با ظرفیت ۱۰۰۰ نفر دانشجو مشغول به فعالیت است که از این تعداد ۶۰۰ نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی هستند.

وی اظهار داشت: محیط زیست طبیعی امروزه براثر کارهای نادرست انسانی دستخوش تغییراتی شده و نیاز به این داریم که با بهره گیری از حفاظت مشارکتی، جوامع محلی را توانمند نماییم.

قربانی عنوان داشت: برای حفاظت مشارکتی، نیازمند توجه به پتانسیل های اجتماعی و جوامع محلی از یک سو و هماهنگ سازی دستگاه های اجرائی از طرف دیگر هستیم تا بتوانیم کاربرد فناوری های نوظهور را در صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست به کار گیریم.

رییس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران در آخر گفت: عدم توجه به کارآفرینی طبیعت محور، محیط زیست ما را تهدید می کند و آماده ایم تا با همکاریهای متقابل، گامی مثبت در این خصوص برداریم.

در ادامه مدیران دفاتر تخصصی معاونت، مدیر گروه محیط زیست دانشکده و سایر حاضران در جلسه به تشریح چالش های محیط طبیعی کشور و ارائه راهکارهای ممکن پرداختند.


منبع:

1401/08/14
22:41:23
5.0 / 5
317
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم