قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
با امضای تفاهم نامه مقرر شد؛

همکاری دانشگاه خواجه نصیر با یک شرکت دانش بنیان در زمینه خودرو

همکاری دانشگاه خواجه نصیر با یک شرکت دانش بنیان در زمینه خودرو

قائم: قائم: دانشگاه خواجه نصیر اعلام آمادگی کرده است تا یک موسسه مشترک بین یک شرکت دانش بنیان حوزه خودرو و این دانشگاه تاسیس و پروژه های مشترک تعریف کند.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، حسن کریمی مزرعه شاهی در مراسم امضای سند تفاهم همکاریهای دانش بنیان بین دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و شرکت دانش بنیان فعال در زمینه خودرو که با حضور مدیرعامل این شرکت در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به امضا رسید، اظهار داشت: امیدواریم با امضای این تفاهم نامه شاهد همکاریهای گسترده تر و جدی تر در زمینه های دانش بنیان صنعت خودرو باشیم. علاوه بر آن دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در دانشکده های مهندسی مکانیک، مواد و صنایع در خیلی از کسب و کارهای صنعتی که این شرکت دانش بنیان حضور دارد، می تواند به این تفاهم بپیوندد.
وی اضافه کرد: صرف انجام یک پروژه مشترک، به تنهایی مشکلی از پیش روی صنعت برنمی دارد، بلکه باید بستر را برای یک همکاری مستمر و انجام کارهای جدی تر فراهم نمود.
رییس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی با ارائه یک پیشنهاد برای به ثمر نشستن همکاری صنعت و دانشگاه، تصریح کرد: دانشگاه ما این آمادگی را دارد تا یک مؤسسه مشترک بین یک شرکت دانش بنیان حوزه خودرو و این دانشگاه، تاسیس و برمبنای آن پروژه های مشترک، تعریف و نحوه شکست پروژه نیز تعریف شود و از این طریق بتوان نقش دانشکده های مختلف و کارهای آموزشی و پژوهشی را در آن مشخص کرد.
در ادامه دکتر کیوان وزیری، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان فعال در زمینه خودرو نیز با اشاره به نام گذاری امسال با عنوان سال دانش بنیان از طرف مقام معظم رهبری، اشاره کرد: این شرکت دانش بنیان بیش از ۲۴ سال سابقه فعالیت صنعتی دارد و برای بسط و تجهیز اتاق فکر خود نیاز به توسعه روابط خود با دانشگاه دارد.
وی اضافه کرد: این شرکت اکنون علاوه بر صنعت خودرو در زمینه هایی همچون صنایع معدنی، نیرو، حمل و نقل و زیرساخت، اتوماسیون و نفت، گاز و پتروشیمی مشغول به فعالیت است و در برهه فعلی تمرکز خاصی بر حوزه شبکه برق و الکترونیک صنعت خودرو دارد و بدنبال تعمیق روابط خود در زمینه های دانشگاهی است.
هدف از تنظیم و اجرای این تفاهم نامه ایجاد همکاری و هم افزایی توانایی طرفین در ارائه خدمات و اجرای پروژه های مشترک علمی ـ پژوهشی در حوزه های نیرو و تاسیسات، کنترل و اتوماسیون، صنایع خودرویی، صنایع معدنی، حمل و نقل و زیر ساخت، صنایع نفت و گاز، رباتیک و هوش مصنوعی، ابزار دقیق و اینترنت اشیاء است.
در این میان، مشاوره، انتقال و تولید فناوری، آموزش تخصصی منابع انسانی، ترویج، توسعه و فرهنگ سازی(جهت برگزاری کارگاه های آموزشی، سمینارها و انتشار کتب و مقالات مشترک)، امکانات آزمایشگاهی، علمی و آموزشی، پشتیبانی از ایده های متقابل جهت سرمایه گذاری، پشتیبانی از پروژه ها و پایان نامه ها و مالکیت فکری از محورهای همکاری مشترک آینده خواهند بود.


منبع:

1401/08/16
09:57:09
5.0 / 5
442
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , خدمات , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم