قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
با حضور ده ها استاد با سلایق فكری متفاوت؛

نشست خانه گفتگوی آزاد دانشگاهیان تربیت مدرس انجام شد

نشست خانه گفتگوی آزاد دانشگاهیان تربیت مدرس انجام شد

قائم: نشست خانه گفتگوی آزاد و اندیشه ورزی دانشگاهیان تربیت مدرس با حضور مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه اجرا شد.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، در ابتدای این جلسه حجت الاسلام دکتر ساداتی نژاد مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس ضمن تشکر از حضور اعضای هیات علمی دانشگاه در نخستین جلسه شورای مرکزی خانه گفتگوی آزاد، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی را از منویات مورد تاکید مقام معظم رهبری در طول سالیان مختلف عنوان و اشاره کرد: در این جهت دانشگاه تربیت مدرس به عنوان مولود انقلاب اسلامی، باید سرآمد و حتی قطب و الگویی برای سایر دانشگاه های کشور باشد.
ساداتی نژاد نعمت تشکیل حکومت دینی در قاموس نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از موهبات الهی دانست و اضافه کرد: آنهایی که دل در گرو انقلاب اسلامی و رشد و پیشرفت کشور در عرصه های مختلف را دارند، باید در راستای رسیدن به آن و رفع مشکلات مسیر، به ارائه طرح و پیشنهاد پرداخته و ایده پردازی کنند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تربیت مدرس ابلاغ پیشین و تاکید اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص تاسیس خانه گفتگوی آزاد را پیش برنده ی این مسیر دانست تا از این طریق و با برگزاری نشست های هم اندیشی و جلسات مختلف گفتگوهای آزاد، باب اندیشه را در بین جریانات اخیر باز نگه داشت.
حجت الاسلام ساداتی نژاد اضافه کرد: دعوت از اعضای هیات علمی دانشگاه با نگرش های مختلف در این جلسه به عنوان شورای مرکزی را در همین راستا تعریف کردیم، تا بوسیله شور و مشورت با آنان، بتوانیم ذیل دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی، کمیته هایی با مطالبی متنوع و مبتلابه دانشگاهیان را ایجاد کرده و مسیر اندیشه را در خانه گفتگوی آزاد پیگیری نماییم.
وی در ادامه ضمن طرح نمونه پرسش هایی که در جامعه وجود دارد، اعضای شورای مرکزی را به تامل پیرامون این مسائل دعوت نمود تا با تمرکز روی آنها و جستجوی راهکار و ارائه پیشنهاد، محصول هم اندیشی استادان را به بخش های مختلف نظام منتقل نموده و کمکی برای ارتقاء مسیر رو به رشد کشور باشیم.
در ادامه دکتر فرهاد دانشجو رییس دانشگاه تربیت مدرس، ضمن تشکر از دفتر نهاد جهت برگزاری این جلسه و پیگیری برگزاری نشست های هم اندیشی استادان اشاره کرد: رشد همه جانبه ی دانشگاه و در سطح کلان تر پیشرفت و ارتقای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، فریضه ای اساسی هست که هیچ کدام از طیف های مختلف فکری دانشگاه در آن تردیدی نداریم و هدف اساسی همه ی دانشگاهیان است.
رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفتگوی آزاد و هم اندیشی را از خاصیت های اصلی دانشگاه که محل اندیشه و تفکر هست برشمرد و اشاره کرد: مطلوب است بخش های مختلف دانشگاه ذیل خانه گفتگوی آزاد، با یکدیگر هم اندیشی نموده و محصول آنرا به همراه پیشنهادات کاربردی جمع بندی کرده و عرضه کنند.
فرهاد دانشجو ایجاد کمیته های تخصصی با موضوعات مختلف در زیرمجموعه شورای مرکزی خانه گفتگوی آزاد را مورد تاکید قرار داد.
در ادامه نشست که با حضور بیش از ده عضو هیأت علمی دانشگاه با سلایق فکری مختلف برگزار شده بود، اعضای هیات علمی حاضر در جلسه، ضمن استقبال از اهتمام دانشگاه در تاسیس خانه گفتگوی آزاد، آنرا اتفاق فرخنده ای دانسته و هر یک به ارائه دیدگاه ها و نظرات خود پیرامون جریانات اخیر و مسائل مختلف دانشگاه و کشور پرداختند.

1401/09/05
20:08:31
5.0 / 5
412
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲