قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
بررسی عملكرد دستگاه ها در اجرای قانون حمایت از خانواده

نماینده دامغان: قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت یکی از بهترین قوانین مجلس است

نماینده دامغان: قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت یکی از بهترین قوانین مجلس است

قائم: به گزارش قائم، نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با تکیه بر این که قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت یکی از بهترین قوانین مجلس است و مجلس وظیفه خویش را در ارتباط با این قانون انجام داده است، اظهار داشت: متأسفانه ستاد ملی جمعیت تقریبا کار خاصی را انجام نداده است.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، علی اکبر علیزاده در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس در جریان قرائت گزارش مشترک کمیسیون های فرهنگی، اجتماعی و بهداشت و درمان در مورد نحوه عملکرد دستگاههای مسئول در اجرای قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت طی اظهاراتی، اظهار داشت: قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت یکی از بهترین قوانین مجلس است و مجلس وظیفه خویش را در ارتباط با این قانون انجام داد اما متأسفانه ستاد ملی جمعیت تقریبا کار خاصی را انجام نداده است.
وی با تکیه بر این که مبحث جمعیت هم اکنون مهم ترین مساله کشور است، اضافه کرد: قانون جوانی جمعیت قانونی ۷ ساله بوده که یک سال آن سپری شده اما متاسفانه هنوز ساختار شورای ستاد جمعیت تشکیل و تصویب نشده است و استانداران اطلاعاتی از این قانون ندارند؛ این در حالیست که مسئول اجرای قانون در استان ها هستند ازاین رو نیاز است وزیر کشور به این مورد توجه کند.
این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از ۹ حکم قانون جوانی جمعیت تنها یک حکم عملیاتی و در حوزه ستادی از ۲۴ حکم فقط ۳ حکم عملیاتی شده است. همینطور مقرر شده بود خانواده های دارای ۳ فرزند بیشتر بدون قرعه کشی خودرو اختصاص پیدا کند اما متاسفانه وارد قرعه کشی شدند.
علیزاده با اشاره به اینکه می طلبد مشکلات موجود در اجرای قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت در بودجه سال 1402 حل و فصل شود، اظهار نمود: می طلبد ریاست مجلس بعنوان یکی از اعضای سران قوا در جلسات سران مساله جمعیت و قانون پشتیبانی از خانواده را مورد تاکید قرار دهد تا از وضعیت فعلی خارج شویم و به نتایج خوبی نایل شویم.1401/09/22
12:49:17
5.0 / 5
437
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲