قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

یکی از دلیلهای مهم خستگی مزمن

یکی از دلیلهای مهم خستگی مزمن

قائم: نتایج یک پژوهش جدید نشان میدهد که بیدار شدن با صدای زنگ ساعت در هنگام بامداد  می تواند یکی از مشخصه های مهم ˮخستگی مزمنˮ باشد.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، متخصصان می گویند: افرادی که بامداد ها با زنگ ساعت از خواب بیدار می شوند، نسبت به کسانی که بطور طبیعی از خواب برمی خیزند بطور معمول خسته تر هستند.
این مطالعه نشان داده است که ۵۷ درصد کارمندان اداری و تمام وقت در آمریکا با زنگ ساعت از خواب بیدار می شوند.
بگفته متخصصان دانشگاه نوتردام در ایالات متحده، استفاده از زنگ ساعت در مقایسه با بیدار شدن بطور طبیعی، موجب می شود فرد بیشتر احساس خمودگی کند چونکه این کار، چرخه طبیعی خواب را مختل می کند.
در مقابل، افرادی که بطور طبیعی و بدون زنگ بیدار شدند، بیشتر می خوابیدند و در طول روز کافئین کمتری می نوشیدند.
بگفته متخصصان، وقتی بطور طبیعی بیدار می شویم، بدن درست قبل از بیداری ما واکنش استرس طبیعی نشان میدهد تا به ما هوشیاری بدهد. هورمون های گوناگونی که در خواب عمیق و درست قبل از بیداری در بدن به گردش در می آیند، نیز بر این امر تاثیرگذارند.
اما استفاده از زنگ برای بیدار شدن، واکنش استرس طبیعی را که به هوشیاری فرد منجر می شود تا او را از خواب بیدار کند، دور می زند و در نتیجه چرخه خواب را مختل می کند.
به گزارش ایندیپندنت، این متخصصان همین طور دریافتند که شب زنده داران از همه بیشتر چرت می زنند و از همه خسته ترند.1401/10/07
09:06:44
5.0 / 5
377
تگهای خبر: متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳