قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

جذب سالانه دویست و پنجاه محیط بان در کشور

جذب سالانه دویست و پنجاه محیط بان در کشور

به گزارش قائم، اردبیل رییس سازمان صیانت از محیط زیست با اشاره به پایین بودن تعداد محیط بانان حاضر در مناطق حفاظتی کشور اظهار داشت: سالانه سیصد و پنجاه نفر جذب محیط زیست می شود که ازین تعداد 250 نفر محیط بان و 100 نفر نیز کارشناس می باشد.


علی سلاجقه در حاشیه سفر به استان اردبیل در گفت گو باخبرنگاران با اشاره به پایش مستمر و برخط واحدهای صنعتی، آلاینده های سنگین و پسماندها در کشور اظهار داشت: در کلانشهرهایی مانند تهران که شاهد آلودگی بیشتر بوده و صنایع متحرک در آن داریم به طور مستمر درحال پایش هستیم.
رئیس سازمان صیانت از محیط زیست با تأکید بر این که موضوع آلایندگی بحث کوتاه مدت نیست، تصریح کرد: در ماه های اخیر با دستگاه های مربوطه در این عرصه جلسات مختلفی برگزار و برنامه ریزی های خوبی در راستای کنترل وضع موجود اتفاق افتاده است که شاهد نتایج مطلوب آن در ماه های آتی خواهیم بود.
بگفته وی همه مجموعه ها شامل صنایع، شهرداری ها و مردم هوای کشور را به اینجا رسانده ایم بطوریکه امروز در کلانشهرها بخصوص ۹ کلانشهر با مشکل مواجه هستیم. طبیعی است بازگرداندن این شرایط نیازمند زمان است.
معاون رییس جمهور با اشاره به تاثیر سه موضوع آلودگی هوا، پسماند کشور و تغییر اقلیم تصریح کرد: همه دستگاهها مکلف هستند تکالیف خودرا درباره ی هوای پاک به درستی انجام دهند تا شاهد نتیجه مطلوب، مدنظر باشیم.
وی در ادامه ضمن اشاره به این که استان اردبیل به علت وضعیت توپوگرافیکی یکی از استانهای شاخص ما در زمینه منابع طبیعی است، تصریح کرد: به علت وجود جنگل هایی مانند فندقلو، حیات وحش منحصربفرد و به لحاظ صنعت درحال توسعه ای که دارد، نسبت به پایش محیط زیستی آن حساس هستیم.
وی با اشاره به سرانه 10 درصدی محیط زیستی استان اردبیل، اظهار داشت: هرچند باتوجه به میانگین جهانی این عدد مناسب نمی باشد ولی ما انتظار داریم این استان به علت پتاسیل های طبیعی و ذخایر ژنتیکی ارتقا پیدا کند.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه با اشاره به پایین بودن تعداد محیط بانان حاضر در مناطق حفاظتی کشور افزود: سالانه 350 نفر جذب محیط زیست می شود ازین تعداد ۲۵۰ نفر از این نیروها محیط بان و ۱۰۰ نفر نیز کارشناس می باشد.
به گفته سلاجقه تعداد محیط بانان حاضر در مناطق حفاظتی کشور بسیار پایین است و هیچ همخوانی با ماموریت های محوله در این عرصه وجود ندارد بطوریکه در مقایسه با سطح جهانی، یک هشتم محیط بانان ما در مناطق حفاظت شده مشغول فعالیت هستند.
منبع:

1401/10/08
14:42:01
5.0 / 5
367
تگهای خبر: برنامه , دستگاه , سازمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم