قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون امور جنگل گیلان عنوان كرد

تولید ۵ میلیون اصله نهال در گیلان طی سال آینده

تولید ۵ میلیون اصله نهال در گیلان طی سال آینده

قائم: به گزارش قائم، از گیلان معاون امور جنگل گیلان، با اشاره به اینکه در جهت سیاست های سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، سال آینده بیشتر از پنج میلیون اصله نهال در گیلان تولید خواهد شد، اظهار داشت: سال جاری هم یک میلیون و ۶۵۰ هزار اصله نهال تولید کردیم.


کامیار مرزبانی در گفت وگو با ایسنا، ضمن اشاره به تاکید رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در خصوص تولید یک میلیارد اصله نهال طی چهار سال، اظهار نمود: استان گیلان سال جاری یک میلیون و ۶۵۰ هزار اصله نهال از انواع گونه های پهن برگ تولید کرده است.
وی ضمن اشاره به فعالیت ۹ نهالستان در گیلان شامل لاکان، پیلمبرا، جوکندان، صفرابسته، پیسه سون، آستاراچای، کیاشهر، شفارود، دشت دامن، اضافه کرد: برخی از این نهالستان ها دولتی و تعدادی خصوصی است.
معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان، با اعلان اینکه در جهت سیاست های سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، سال آینده بیشتر از پنج میلیون اصله نهال در گیلان تولید خواهد شد، خاطرنشان کرد: نهال های ساخته شده از گونه های بومی شامل افرا، توسکا، ون، بلوط و صنوبر است.
مرزبانی، با اعلان اینکه بهمن ماه لغایت اردیبهشت فرآیند نهالکاری و واکاری و توسعه جنگل و مراقبت از جنگلکاری های سنواتی را در دستور کار داریم، افزود: همزمان با هفته درختکاری در اسفند سالجاری توزیع مجانی ۱۵۰ هزار اصله نهال صورت می گیرد.
وی از تعیین مشخصات جغرافیایی نهال های توزیع و کاشته شده اطلاع داد و اشاره کرد: همینطور ۴۹۶۰ هکتار عرصه جنگل کاری سنواتی داریم که نیازمند مراقبت است.
معاون امور جنگل گیلان، ضمن اشاره به تکلیف ۶۶۰۰ هکتاری برنامه ششم توسعه برای زراعت چوب به شیوه جدید در گیلان، افزود: هم اکنون عملیات اجرایی در سطح ۱۸۷۳ هکتار انجام شده و ۱۵۰۰ هکتار دیگر در دست انجام است؛ البته در سطح ۵۳۰۰ هکتار زراعت چوب به شیوه قدیم در استان گیلان داریم.
منبع:

1401/10/20
16:10:44
5.0 / 5
327
تگهای خبر: برنامه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱