قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

اخطار هواشناسی نسبت به طوفانی شدن خلیج فارس و دریای عمان

اخطار هواشناسی نسبت به طوفانی شدن خلیج فارس و دریای عمان

قائم: به گزارش قائم، سازمان هواشناسی کشور نسبت به افزایش سرعت باد و ارتفاع امواج در دریای عمان و خلیج فارس اخطار داد و خواهان اتخاذ تمهیدات لازم برای پیشگیری از غرق شدن شناورهای سبک، تفریحی و نیمه سنگین، اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه ها و صدمه به تاسیسات دریایی شد.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطار سطح زرد نسبت به افزایش سرعت باد و ارتفاع امواج دریا در دریای عمان و خلیج فارس از روز شنبه ۲۴ دیماه تا روز یک شنبه، ۲۵ دیماه اخطار داد و اعلام نمود که وزش باد و افزایش ارتفاع امواج در مناطق ساحلی به یک تا ۱.۵ متر و در مناطق دور از ساحل به ۱.۵ تا ۲.۵ متر هم خواهد رسید. این وضعیت مناطق ساحلی در استانهای خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان را تحت تأثیر قرار خواهد داد. بنابراین هم احتمال پاره شدن تورهای صیادی و صدمه به قفس ها، احتمال غرق شدن شناورهای سبک، تفریحی و نیمه سنگین، اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه ها و احتمال صدمه به تاسیسات دریایی وجود دارد.
در همین راستا سازمان هواشناسی نسبت به اجتناب از شنا و غواصی بخصوص در فراساحل، محدودیت در ترددهای دریایی بخصوص تردد شناورهای سبک و نیمه سنگین و قایق های صیادی و تفریحی، تمهیدات لازم جهت جلوگیری از هر گونه خسارت احتمالی، جمع آوری تورهای صیادی واعمال محدودیت در فعالیتهای دریایی سفارش کرده است.
به گزارش قائم به نقل از ایسنا، اخطار زرد رنگ به معنای اینست که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که امکان دارد در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد نماید. این اخطار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرفی مسؤلان هم در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
منبع:

1401/10/23
14:48:16
5.0 / 5
320
تگهای خبر: سازمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳