قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

انفجار یک رستوران در خیابان ستارخان

انفجار یک رستوران در خیابان ستارخان

به گزارش قائم، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از وقوع انفجار در یک ساختمان سه طبقه در خیابان ستارخان اطلاع داد.


سید جلال ملکی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به جزئیات این حادثه اظهار داشت: وقوع انفجار در یک ساختمان غیرمسکونی در ساعت ۸: ۵۲ بامداد امروز به سامانه 125 اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان سه ایستگاه را به محل حادثه واقع در خیابان ستارخان، خیابان خسرو شمالی اعزام کرد.
وی ضمن اشاره به حضور عوامل آتش نشانی در محل اظهار داشت: اولین گروه از آتش نشانان حدود سه دقیقه بعد از اعلام حادثه در محل حاضر شدند که با حضور آنان در محل مشاهده شد که انفجار در یک ساختمان سه طبقه رخ داده است. طبقه اول این ساختمان یک واحد صنفی بود، طبقه فوقانی آن یک رستوران به وسعت ۱۳۰ مترمربع و طبقه آخر آن هم آشپزخانه این رستوران و محل استراحت کارگران بود.
ملکی با اشاره به اینکه نمای بیرونی این ساختمان از جنس کامپوزیت بوده و کاملا تخریب شده بود، اظهارکرد: کانون انفجار طبقه آخر این ساختمان و در واقع همان محل استراحت کارگران بود که همین مبحث نگرانی آتش نشانان در رابطه با احتمال وجود خسارات جانی را افزایش داد، بخصوص آنکه شدت انفجار به حدی بود که تمام دیوارهای قطور داخلی را هم تخریب کرده بود و سبب ریزش سقف طبقه میانی هم شده بود.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اضافه کرد: در همین راستا آتش نشانان با تقسیم شدن به دو گروه عملیات ایمن سازی و نجات را به شکل همزمان در دستور کار خود قرار دادند و موفق شدند دو کارگر را که گرفتار مصدومیت شده بودند، نجات داده و به عوامل اورژانس تحویل دهند. شدت این انفجار به حدی بود که یکی از کارگران به سطح خیابان پرتاب شده بود، اما خوشبختانه زنده بود.
ملکی با اشاره به اینکه گزارش ها و اظهارات شهود حاکی از اینست که این حادثه مورد مفقودی نداشته است، اظهار داشت: با این وجود آتش نشانان عملیات جستجو را ادامه دادند و خوشبختانه فرد دیگری از محل پیدا نشد.
وی در رابطه با علت وقوع این انفجار هم اظهار داشت: بررسی کارشناس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران نشان داد که انفجار ناشی از نشت گاز و بروز یک جرقه بوده است.
منبع:

1401/11/24
11:43:50
5.0 / 5
212
تگهای خبر: خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲