قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

سرانجام نامه شورای شهر به سران قوا در مورد آلودگی هوای تهران

سرانجام نامه شورای شهر به سران قوا در مورد آلودگی هوای تهران

قائم: قائم: عضو شورای شهر تهران در مورد سرانجام نامه اعضای شورای شهر به سران قوا برای حل مشکل آلودگی هوای پایتخت توضیحاتی ارائه نمود.


ناصر امانی در گفت و گو با ایسنا، در مورد سرانجام نامه اعضای شورای شهر به سران قوا برای حل مشکل آلودگی هوای پایتخت، اظهار داشت: مدتی پیش اعضای شورای شهر تهران طی نامه ای به سران قوا با اشاره به مسئله آلودگی هوا، در مورد وضعیت هوای پایتخت که آلودگی آن عمدتاً ناشی از تردد وسایل نقلیه است، هشدار دادند.
وی با اعلان اینکه برابر اعلام پلیس راهور میزان خودرو های تردد کننده در تهران، ۸ برابر معابر است که بخش عمده ای از این خودرو ها فرسوده می باشند، افزود: پس بطور طبیعی حرکت در تهران به سختی خواهد بود و آلودگی هوا نیز افزایش خواهد یافت و اگر نتوانیم مسئله ترافیک را حل نماییم، موضوع آلودگی هوا نیز حل نخواهد شد بنا بر این ما اصرار داشتیم که در برنامه چهارم توسعه شهرداری تهران چند موضوع محوری همچون حل مسئله ترافیک، با توسعه حمل و نقل عمومی است.

امانی با اعلان اینکه یکی از اعضای شورای شهر در تذکری اعلام نمود که تنها ۸۰ میلیارد تومان برای آلودگی هوا به تهران اختصاص داده شده است که فقط می شود چند متر مترو با این پول ساخت، اظهار داشت: با این پول نمی شود مشکل تهران را حل کرد و ما در آن نامه گفتیم که سران سه قوه باید طرحی نو عرضه کنند وگرنه مشکل آلودگی هوای پایتخت و ترافیک با این روش ها حل نمی شود.

وی در مورد سرانجام نامه اعضای شورا به سران قوا اظهار داشت: رییس جمهور نامه را به ۵ وزراتخانه ارجاع دادند؛ اما این ارجاع باید اقدام عملی داشته باشد و انتظار داشتیم این دستور در بودجه ۱۴۰۲ خودرا نشان دهد که نداد، چونکه وقتی بودجه به مجلس رفت، مجلس هم نمی تواند برابر قانون به ساختار بودجه دست ببرد و بیش از منابعی که دولت در نظر گرفته، اعتبار پیش بینی نماید.

امانی اضافه کرد: رییس قوه قضائیه نیز موضوع را به سازمان بازرسی ارجاع داده که وظیفه بازرسی، در مورد ترک فعل ها است و کار اجرائی نمی کند.

منبع:

1401/11/30
10:10:53
5.0 / 5
317
تگهای خبر: برنامه , سازمان , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴