قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

نقش واکسن در پیش گیری از مرگ های کرونایی در اروپا

نقش واکسن در پیش گیری از مرگ های کرونایی در اروپا

قائم: نتایج یک پژوهش نشان میدهد که از پایان سال 2020 میلادی، واکسن کووید19 جان بیش از یک میلیون نفر را در سراسر اروپا از مرگ نجات داده است.


به گزارش قائم به نقل از مدیکال اکسپرس، برمبنای تحقیقات جدیدی که در کنگره اروپایی میکروبیولوژی بالینی و بیماریهای عفونی امسال (ECCMID) در "کپنهاگ"، پایتخت دانمارک (۱۵ تا ۱۸ آوریل) ارائه شد، واکسیناسیون کووید۱۹ بطور مستقیم جان دست کم یک میلیون و چهار هزار و ۹۲۷ نفر را در سراسر اروپا بین دسامبر ۲۰۲۰ تا مارس ۲۰۲۳ نجات داده است.
برآوردهای جدید تأثیر چشم گیر برنامه های واکسن کووید۱۹ را برجسته می کند و همین طور بر نیاز فوری کشورهایی با پوشش واکسیناسیون پایین برای واکسیناسیون کامل افراد مسن تاکید می کند.
برمبنای آمارهای جدید، از شروع شیوع همه گیری کرونا، بیش از دو میلیون مرگ تایید شده آزمایشگاهی کووید۱۹ بطور رسمی توسط دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در زمینه اروپا ثبت شده است.
برآوردهای جدید حاکی از آنست که اکثریت (۹۶ درصد) افراد نجات یافته مربوط به ۶۰ ساله ها و بالاتر بوده است.
در این گروه سنی مسن تر، نخستین دز یادآور واکسن کرونا دو سوم یا ۶۴ درصد زندگی افراد را نجات داده بود.
بطور کلی، در تمام گروههای سنی و کشورها، تخمین زده می شود که واکسن ها جان بیشترین افراد را در موج شیوع سویه امیکرون نجات داده اند. برآوردها حاکی از آنست که واکسن ها از دست کم ۵۶۸ هزار و ۶۴ مورد مرگ و میر جلوگیری کرده اند که این آمار بیش از نیمی (۵۷ درصد) از زندگی های نجات یافته را نشان میدهد.1402/01/28
18:22:00
5.0 / 5
377
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم