قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون پرستاری وزیر بهداشت اعلام كرد

رشد ۳۰ درصدی ارزش نسبی خدمات پرستاری

رشد ۳۰ درصدی ارزش نسبی خدمات پرستاری

به گزارش قائم، معاون پرستاری وزارت بهداشت از رشد 30 درصدی ارزش نسبی (k ) پرستاری که به افزایش کلی 75 درصدی درآمد حاصل از تعرفه پرستاری می انجامد، آگاهی داد و اظهار داشت: تعداد خدمات پرستاری از 17 به 27 بسته خدمت بالا رفته است.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، دکتر عباس عبادی - معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری ده ها جلسه کارشناسی در وزارت بهداشت برای تدوین سند بازتوزیع و ارزشگذاری خدمات ( kپرستاری) برای سال ۱۴۰۲ اشاره کرد: این سند امسال بطور کامل اجرائی می شود.
وی ادامه داد: در جلسات کارشناسی دبیرخانه شورای عالی بیمه و در ادامه رایزنی هایی که با سازمان های بیمه گر و دبیر شورا بوسیله معاونت پرستاری انجام شد، رشد ۳۵ درصدی در ضریب ریالی از ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان به ۲۰ هزار و ۱۰۰ تومان و میانگین رشد بیش از ۳۰ درصدی ارزش نسبی (k پرستاری) تصویب گردید که منجر به افزاش کلی حدود ۷۵ درصدی درآمد حاصل از تعرفه و همین طور افزایش تعداد خدمات از ۱۷ بسته خدمت به ۲۷ بسته خدمت گردید.
عبادی با اشاره به اینکه افزایش درآمد یاد شده، نشانه رشد رو به جلوی تعرفه پرستاری است، اظهار داشت: این افزایش نوید شرایط مطلوب تری را در سال جدید و سنوات آتی برای پرستاران می دهد.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی ادامه داد: پیگیری های جدی وزیر بهداشت برای اختصاص اعتبار تعرفه تا روزهای پایانی سال قبل ادامه داشت و تا حالا قریب ۷۰ درصد اعتبار به بیمه های پایه و در ادامه به دانشگاه های علوم پزشکی، سازمان تامین اجتماعی و نیروهای مسلح و سایر بخش های غیردولتی اختصاص یافته است.
عبادی پیگیری برای جاگذاری تعرفه پرستاری در سرانه سلامت بودجه ۱۴۰۲ را حاصل تلاش جمعی وزیر و مسئولان وزارت بهداشت عنوان نمود و اضافه کرد: تلاش داریم تا با اجرای قانون تعرفه پرستاری در کنار اصلاح عدالت در پرداخت، استانداردهای نیروی انسانی و کیفیت خدمات پرستاری به مردم عزیز را بهبود ببخشیم.
معاون پرستاری وزارت بهداشت اشاره کرد: هزینه تعرفه ها شامل پزشکی یا پرستاری را مردم پرداخت می کنند و مستحقق دریافت مراقبت باکیفیت هستند.1402/02/01
16:41:03
5.0 / 5
450
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم