قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
خزعلی تاكید كرد

ضرورت نگاه عادلانه به زنان با عنایت به شرایطشان

ضرورت نگاه عادلانه به زنان با عنایت به شرایطشان

به گزارش قائم، معاون رئیس جمهور درامور زنان و خانواده بر ضرورت نگاه عادلانه نسبت به زنان با عنایت به شرایطشان تاکید نمود.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در رویداد «شکوفا» با مبحث «زنان و مالکیت فکری شتابدهی و خلاقیت و نوآوری» به میزبانی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری حضور یافت.
معاون رئیس جمهور با تکیه بر ضرورت پرداخت به مبحث مالکیت فکری، اظهار داشت: بحث مالکیت فکری بخصوص در رابطه با بانوان کشور ما باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با تکیه بر نگاه قرآن در پشتیبانی از زنان، از نگاه غربی و فقط تشابه طلب گلایه نمود و اضافه کرد: ما بیشتر از آن که بخواهیم به مفاهیم تشابه یا مساوات فکر نماییم باید به عدالت بیاندیشیم و شرایط ویژه برای بانوان همانطور که حقشان است، مهیا نماییم.
خزعلی ضمن اشاره به این که وضعیت ایران از خیلی از کشورها در حوزه فعالیتهای زنان در حیطه دانش بنیان بهتر است، افزود: بانوان اثرگذار جهان با بازدید از نمایشگاه توانمندی های زنان به این رشد اذعان داشته و ابراز تمایل برای برقراری ارتباط مستقیم بین المللی با بانوان فعال ایران داشتند.
خزعلی همینطور با طرح مشکل زنان در رویارویی های یکسان نگرانه میان زن و مرد، افزود: خانم ها متقاضی هستند که در قوانین بخصوص در حوزه هیئت های مدیره، به آنها یکسان نگاه نشود و بتوانند از مرخصی هایی مثل مرخصی زایمان و شیردهی و امثال این را استفاده نمایند. مناسب می باشد با توجه به نقش ویژه زنان در خانواده و مسئولیت مهمی که در جامعه دارند بخصوص پرورش نسل، بتوانیم شرایط منحصر به فردی را برای بانوان فراهم نماییم.
وی تصریح کرد: همانگونه که در هسته اولیه خانواده، از یک مدیریت ترکیبی زن و مرد بهره مند شده و امور می تواند متعادل پیش برود، مناسب می باشد در مدیریت های کلان جامعه هم این تلفیق و ترکیب را داشته باشیم، تا نگاه مردانه و زنانه که هرکدام جنبه های خاصی از نیازها را می بینند باهم مورد استفاده قرارگیرند که در این حالت حرکت تکاملی ما، حرکت متعادلی خواهد بود.
خزعلی همینطور ضمن اشاره به تجربیاتی که در زمان حضور در دانشگاه الزهرا(س) جهت راه اندازی بخش های نوآورانه داشته و حضور و ارتباط مستقیم با بخش های نوآور و دانش بنیان در سفرهای استانی طی یک سال و نیم اخیر، برخی موارد مورد نیاز این شرکت ها را متذکر شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، وی افزود: امیدوار هستم که تلاش، پشتیبانی و برنامه ای که دولت مردمی جهت استفاده از فکر و مدیریت زنان دارد، به خوبی محقق شود. از صندوق نوآوری و شکوفایی هم برای برگزاری این مراسم که هم تجلیل از مالکیت فکری است و هم تجلیل از زنان که نرم افزار و مغزافزار حرکت هستند، تشکر می کنم.1402/02/12
11:19:08
5.0 / 5
280
تگهای خبر: برنامه , سفر , عدالت , قرآن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم