قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

حذف محدودیت پرداخت کمک هزینه اولاد برای مستمری بگیران تامین اجتماعی

حذف محدودیت پرداخت کمک هزینه اولاد برای مستمری بگیران تامین اجتماعی

قائم: به گزارش قائم، مدیرکل مستمری های سازمان تامین اجتماعی از حذف محدودیت پرداخت کمک هزینه اولاد به مستمری بگیران تحت پوشش خدمات این سازمان آگاهی داد و اظهار داشت: حذف این محدودیت، از اقدامات سازمان تامین اجتماعی در امتداد اجرای قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت است.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، محمدرضا رخشانی مقدم دراین زمینه اظهار داشت: حذف محدودیت پرداخت کمک هزینه اولاد به مستمری بگیران بر طبق قانون پشتیبانی از خانواده و جوانی جمعیت انجام شده و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در اجرای این قانون، بخشنامه ای به واحدهای اجرائی این سازمان در سراسر کشور ابلاغ کرده است.
وی ادامه داد: کمک هزینه اولاد به تمامی فرزندان دختر تحت تکفل تا زمان ازدواج یا اشتغال و فرزندان پسر تا ۱۹ سال تمام و بعد از آن چنانچه فقط به تحصیل در مراکز دانشگاهی اشتغال داشته باشند یا طبق نظریه کمسیون پزشکی ازکارافتاده کلی باشند، تعلق می گیرد.
رخشانی مقدم افزود: در متن اصلی قانون تامین اجتماعی، موضوع پرداخت کمک هزینه اولاد به مستمری بگیران وجود ندارد اما از تاریخ اول فروردین سال ۱۳۷۱ با پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی بمنظور مساعدت بیشتر مالی به بازنشستگان و مستمری بگیران، هیات وزیران پرداخت کمک هزینه اولاد به عنوان یکی از مزایای جنبی مستمری بگیران را تصویب کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی ادامه داد: تا حالا به استناد بند (۴) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری، کمک هزینه اولاد حداکثر به سه فرزند تحت تکفل بازنشستگان و مستمری بگیران تعلق می گرفت که با صدور بخشنامه اخیرالذکر، این محدودیت برداشته شد.1402/02/16
13:15:16
5.0 / 5
295
تگهای خبر: پزشك , خدمات , دین , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم