قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
سازمان جهانی بهداشت:

وضعیت اضطراری کرونا برای همه تمام نشده است

وضعیت اضطراری کرونا برای همه تمام نشده است

قائم: قائم: کارشناسان سازمان جهانی بهداشت (WHO) رسماً اعلام نموده اند که کووید19 دیگر «یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی با نگرانی بین المللی» (Pheic) محسوب نمی شود و این امر همزمان با استراتژی جدید این سازمان برای انتقال از «واکنش اضطراری» به «مدیریت طولانی مدت» بیماری کووید19 است.


به گزارش قائم به نقل از مدیکال اکسپرس، با پایان مرحله اضطراری همه گیری کووید۱۹، یادآوری این مساله که حدود هفت میلیون نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری از سال ۲۰۲۰ میلادی تا حالا جان خودرا از دست داده اند، بسیار اهمیت دارد.
باید در نظر داشته باشیم که برای تعدادی از افراد خصوصاً آنهایی که از نظر بالینی لطمه پذیر هستند، وضعیت اضطراری این بیماری هنوز تمام نشده و ممکنست هیچ گاه هم تمام نشود.
بیماری کووید۱۹ همچنان در هفته، عامل میلیونها عفونت و هزاران مرگ در جهان است.
اعلام «پایان وضعیت اضطراری کرونا» در جهان سازمان جهانی بهداشت: کرونا کاملا ریشه کن نخواهد شد همه افراد می بایست اقداماتی مانند شستن دست ها و دریافت دزهای یادآور واکسن را انجام دهند تا از خود و اطرافیانشان در مقابل کووید۱۹ و سایر ویروس های تنفسی محافظت کنند. با اینحال مسئولیت پیش گیری از موارد اضطراری بهداشت عمومی نباید فقط در دست مردم باشد.
اقداماتی که حالا دولت ها، کارفرمایان و مقامات بهداشتی می توانند انجام دهند، می توانند در مقابل شرایط اضطراری بهداشت عمومی در آینده از ما محافظت کنند.
مقابله سیستماتیک با اطلاعات نادرست، بهبود تهویه در مدارس، محل های کار و سایر فضاهای داخلی عمومی و... همگی راه های خوبی برای شروعِ ساختن جوامع انعطاف پذیرتر با هدف آمادگی در مقابل همه گیری احتمالی بعدی هستند.
سازمان جهانی بهداشت در تاریخ جمعه ۵ مه ۲۰۲۳ بطور رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹ در جهان را اعلام نمود. این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰، شیوع ویروس کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین المللی اعلام نموده بود.
منبع:

1402/02/20
08:13:30
5.0 / 5
258
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴