قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون سازمان نظام پزشكی:

منافع پزشکان در سیستم ارجاع تأمین می شود

منافع پزشکان در سیستم ارجاع تأمین می شود

به گزارش قائم، معاون سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه منافع پزشکان کشور در سیستم ارجاع تأمین می شود نه سیستم کنترل، اظهار داشت: هدف از قانون گذاری پزشک خانواده و سیستم ارجاع این بود که مردم احساس امنیت و آرامش کنند، هزینه های القایی کمتر شود و درمان، مسیر قطعی خودش را بپیماید تا رضایتمندی مردم هم بالاتر برود؛ اما به نظر می آید که این موارد در وضعیت کنونی محقق نمی گردد.به گزارش قائم به نقل از ایسنا، دکتر رنجبر زاده که در یک برنامه رادیویی در رابطه با حقوق پزشکان خانواده سخن می گفت، اظهارکرد: برنامه پزشک خانواده که از سال ۱۴۰۲ شروع شده در رابطه با همان برنامه پزشک خانواده است که در دو استان فارس و مازندران اجرایی می شد.

وی اضافه کرد: پزشکان خانواده قبلاً حقوق ثابت و مشخصی داشتند؛ اما هم اکنون دریافتی آنها بر مبنای تعداد مراجعانی است که از راه سیستم ارجاع به پزشک عمومی یا متخصص رجوع می کنند.

معاون سازمان نظام پزشکی اظهار داشت: امکان دارد که در این طرح اهداف قانون گذار تأمین نشود؛ چون اولاً مردم در قدم اول باید به مراقبان سلامت و بعد به پزشک عمومی و متخصص رجوع کنند در ثانی دریافتی پزشک، غالباً بر مبنای تعداد مراجعان است و راه های تشویقی و کنترلی و مراقبت های ویژه و خاص را نخواهد داشت.

رنجبر زاده اظهار نمود: ما به دنبال این بودیم که جمعیت قابل توجهی تحت عنوان پزشکان خانواده تحت کنترل مراقبت سلامت و احیاناً در صورت لزوم، ارجاع قرار گیرند.

وی ضمن اشاره به اهداف قانون گذار از پزشک خانواده و سیستم ارجاع اظهار داشت: هدف این بود که مردم احساس امنیت و آرامش کنند، هزینه های القایی کمتر شود و درمان، مسیر قطعی خودش را بپیماید تا رضایتمندی مردم هم بالاتر برود؛ اما به نظر می آید که این موارد در وضعیت کنونی محقق نمی گردد.

معاون سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه منافع پزشک در سیستم ارجاع تأمین می شود نه سیستم کنترل، اظهار داشت: جمعیت قابل توجهی که در اختیار یک پزشک قرار می گرفت و سلامت آنها را تضمین می کرد هم اکنون نه تنها در برنامه پزشکی خانواده امکان پذیر نیست؛ بلکه هزینه های دولت را هم بالا می برد.

منبع:

1402/02/22
20:41:42
5.0 / 5
268
تگهای خبر: امنیت , برنامه , پزشك , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵