قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

درخواست معاونت زنان ریاست جمهوری برای شناور شدن ساعت شروع به کار مادران دارای فرزند زیر ۷ سال

درخواست معاونت زنان ریاست جمهوری برای شناور شدن ساعت شروع به کار مادران دارای فرزند زیر ۷ سال

قائم: معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری از ارسال تقاضای خود به دولت در خصوص شناور شدن ساعت شروع به کار مادران شاغل دارای فرزند زیر هفت سال تا ساعت 8 و 30 دقیقه آگاهی داد.



انسیه خزعلی در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به این که باتوجه به تغییر پیدا کردن ساعت شروع به کار ادارات به ساعت ۶ صبح، مادران شاغل دارای فرزند خردسال نسبت به سپردن فرزند خود به مهدکودک و عدم هماهنگی ساعت کار مهدهای کودک با ساعت شروع به کار ادارات دغدغه دارند، اظهار داشت: ما تقاضای خودرا به دولت داده ایم تا ساعت شروع به کار مادرانی که فرزند زیر ۷ سال دارند، تا ۸ و ۳۰ دقیقه شناور باشد.

به گزارش قائم به نقل از ایسنا، بتازگی سازمان اداری و استخدامی کشور طی اطلاعیه ای اعلام نمود که باتوجه به تصویب نامه هیئت وزیران درباب تغییر ساعت کاری در اوقات پر مصرف انرژی و ضرورت مشارکت همگانی ساعت شروع به کار بدون استثنا از نیمه خرداد تا نیمه شهریور ساعت ۶ بامداد است.

در همین راستا قاعده شناور بودن ساعت شروع کار واحدهای ستادی (دستگاه های اجرایی-ملی)، مستقر در شهر تهران نیز کنسل شد و دستگاه های اجرائی، بانک ها، شهرداری ها و سایر نهادهای عمومی ملزم به رعایت میزان ۴۴ ساعت کار در هفته مطابق با ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری هستند.

این تصمیم نگرانی هایی را برای والدین و خصوصاً مادران شاغلی که فرزندان خودرا قبل از رفتن به محل کار به مهدهای کودک می سپارند، به وجود آورده است چونکه مجبور هستند راس ساعت ۶ در محل کار حاضر شوند و گاهی ساعت بازگشایی مهدهای کودک با تصمیم اتخاذ شده برای ساعت شروع به کار ادارات هماهنگ نیست.




منبع:

1402/03/15
18:39:28
5.0 / 5
110
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , دین , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم