قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

آمار جهانی کرونا تایلند رکورددار فوت شدگان روزانه

آمار جهانی کرونا تایلند رکورددار فوت شدگان روزانه

قائم: قائم: برمبنای داده های به روز شده در «جدول جهانی ورلداُمتر» طی شبانه روز گذشته بیماری کووید-19 (ناشی از کروناویروس) 3871 ابتلای جدید داشته و جان 55 بیمار را گرفته است.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، بنابر اعلام جدول جهانی ورلداُمتر همین طور تایلند با ثبت ۴۳ فوتی و آمریکا با بیش از ۱۰۰۰ ابتلای جدید، بالاترین آمار مبتلایان و تلفات کرونائی را در ۲۴ ساعت گذشته گزارش کرده اند.
بنابر داده های جدول مذکور که از تاریخ ۲۹ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی ثبت آمار رسمی کرونائی را آغاز نموده است، تا حالا مجموع مبتلایان به این بیماری در دنیا به ۶۹۰ میلیون و ۹۸۵ هزار و ۹۶۳ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۸۹۶ هزار و ۱۶۰ بیمار کووید نیز تأیید شده است.
آمریکا همچنان با ثبت بیش از ۱۰۷ میلیون مبتلاشدن و بیش از یک میلیون و ۱۶۰ هزار فوتی به ترتیب رکورد مبتلاشدن و مرگ های کرونائی را در کل دنیا دارد.
بعد از ایالات متحده، دو کشور هند و فرانسه با عبور از ۴۰ میلیون مبتلاشدن به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به لحاظ آمار کل مبتلایان اشغال کرده اند و همین طور در لیست آمار فوت شدگان این بیماری هم اکنون پس از آمریکا، برزیل با بیش از ۷۰۰ هزار فوتی و هند با بیش از ۵۰۰ هزار فوتی، بیشترین مرگ و میر کرونائی را به ثبت رسانده اند.
در اروپا نیز روسیه با ثبت بیش از ۳۹۹ هزار فوتی، بالاترین آمار مرگ های کرونائی در این قاره را تا حالا گزارش کرده است.
تازه ترین آمار کرونا در نقاط مختلف دنیا به تفکیک کشورها و با تقسیم بندی های قاره ای، منطقه ای و موضوعی در جدول جهانی ورلداُمتر به روز رسانی می شود.
به گزارش قائم به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت (WHO) در تاریخ جمعه ۵ مه ۲۰۲۳ بطور رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹ در جهان را اعلام نمود. این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰، شیوع ویروس کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین المللی اعلام نموده بود.
منبع:

1402/04/13
13:15:16
5.0 / 5
356
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم