قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
مدیركل همكاری های بین الملل وزارت بهداشت خبر داد

ورود ماهانه 200 توریست سلامت از تاجیکستان به ایران

ورود ماهانه 200 توریست سلامت از تاجیکستان به ایران

قائم: به گزارش قائم، دستیار ویژه وزیر و مدیرکل همکاریهای بین الملل وزارت بهداشت از گسترش همکاری ایران و تاجیکستان در حوزه گردشگری سلامت اطلاع داد.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، دکتر محمدحسین نیکنام دستیار ویژه وزیر بهداشت اظهار داشت: همکاری دوجانبه با کشور تاجیکستان در زمینه سلامت به خوبی پیش می رود و روند جدیدی در سطح روابط این دو کشور شکل گرفته است.

مدیرکل همکاریهای بین الملل وزارت بهداشت اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از ۲۰۰ توریست سلامت برای درمان به ایران می آیند که با تفاهم نامه ای که با تاجیکستان به امضا رسید، این آمار افزایش خواهند یافت.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، نیکنام در مورد موضوعات سفر هیات ایرانی به تاجیکستان و توافقات بدست آمده در دیدارها اضافه کرد: بر مبنای تفاهنامه با تاجیکستان، دوره های آموزشی هم گسترش خواهد یافت و تا دریافت مدرک هم ادامه دارد؛ در زمینه تحقیقات مشترک و برگزاری کنفرانس های مشترک سالانه هم رایزنی شد. همینطور در قسمت درمان، گسترش گردشگری سلامت، محور گفتگوی هر دو کشور بوده است.

مدیرکل همکاریهای امور بین الملل وزارت بهداشت اظهار داشت: دیدارها و نشست های وزیر بهداشت با مسؤلان تاجیکستان با محور تبادل دارو و صادرات دارویی از ایران شکل گرفت، همکاریهای آموزشی هم قبل از این شروع شده بود و حدود ۲۸ پزشک تاجیکستانی در ایران درحال طی دوره های تکمیلی هستند.
منبع:

1402/04/27
11:56:14
5.0 / 5
266
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم