قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

کلاهبرداری ۱۶۰ میلیاردی از یک نفر درپوشش حل پرونده مالیاتی

کلاهبرداری ۱۶۰ میلیاردی از یک نفر درپوشش حل پرونده مالیاتی

قائم: معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری یک کلاهبردار حرفه ای که در پوشش حل و فصل یک پرونده مالیاتی 160 میلیاردریال کلاهبرداری کرده بود، خبرداد.به گزارش قائم به نقل از ایسنا، سرهنگ جهانگیر تقی پور در تشریح جزییات این خبر اظهار داشت: بدنبال وقوع یک فقره کلاهبرداری از یک فرد در پوشش حل و فصل پرونده مالیاتی در یک شرکت، رسیدگی به پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرارگرفت و بنابرحساسیت موضوع کارآگاهان وارد عمل شدند.

وی با اشاره به شروع تحقیقات میدانی کارآگاهان پلیس آگاهی در این پرونده اظهار داشت: کارآگاهان در تحقیقات میدانی خود متوجه شدند که یک مرد جوان با چرب زبانی از شاکی پرونده تحت عنوان حل و فصل پرونده مالیاتی، مبالغ زیادی دریافت و کلاهبرداری کرده است. کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی در اولین گام با اقدامات اطلاعاتی، هویت کلاهبردار حرفه ای را شناسایی نمودند، بعد از دریافت این سرنخ نیز با اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده میدانی پی بردند متهم می خواهد تا مجدد این اعمال مجرمانه را انجام دهد.

تقی پور با اشاره به شناسایی مخفیگاه متهم و هماهنگی با مقام قضایی برای دستگیری این فرد، اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی در عملیاتی به محل اختفای این فرد رفته در عملیاتی پلیسی او را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. این فرد متهم بعد از انتقال به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تحت بازجویی قرار گرفت که در جریان آن به جرم خود در خصوص کلاهبرداری از شاکی به ارزش ۱۶۰ میلیاردریال اعتراف کرد.

به گفته معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ با صدور قرار قانونی از طرف مرجع قضایی متهم برای کشف جرائم احتمالی و شناسایی سایر شکات در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار گرفت.
1402/05/11
08:39:09
5.0 / 5
230
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم