قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی تشریح كرد

فرایند سنجش جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان با ریل گذاری جدید

فرایند سنجش جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان با ریل گذاری جدید

به گزارش قائم، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از انجام فرایند سنجش نوآموزان با ریل گذاری جدید اطلاع داد و اظهار داشت: این کار بین ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان صرفه جویی برای آموزش و پرورش داشت.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، حمید طریفی حسینی در سی وهفتمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش اظهار داشت: آموزش و پرورش استثنایی علیرغم این که می تواند اثرگذار باشد در دوره قبل کمرنگ شده بود.
وی اظهار نمود: در سال گذشته، یکی از بزرگترین و عمیق ترین و اثرگذارترین کارها را در نظام تعلیم و تربیت انجام دادیم که راه اندازی نظام تشخیص و توانبخشی بود که دوره گذار را طی کرده و درحال تثبیت است.
طریفی حسینی تصریح کرد: سیاست های کلیدی سازمان آموزش و پرورش استثنایی را در چارچوب ۲۴ محور سیاستی به استان ها ابلاغ کرده ایم و نقش استان و منطقه در این سیاست ها مشخص شده است.
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی اظهار داشت: فرایند و زمان سنجش جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان را به کلی تغییر دادیم که سبب شد چند مشکل حل شود. همچون آنها ثبت نام بموقع، ثبت و سفارش بموقع کتاب های درسی و سازماندهی نیروی انسانی بود.
وی ادامه داد: عوامل اجرایی و مکان اجرا را تغییر دادیم که ۵۰ درصد کار در مراکز یادگیری انجام شد و سبب کاهش ۵۰ درصدی ارجاعات شد.
طریفی حسینی تصریح کرد: بین ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان با انجام این کار، صرفه جویی مالی ناشی از این تغییرات شد.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به اینکه ریل گذاری خوبی در آمد و شد دانش آموزان استثنایی شده است، اظهار داشت: ما آن چه باید را انجام داده ایم، هماهنگی لازم را در استان ها باید داشته باشند تا مشکلی در آمد و شد دانش آموزان استثنایی در مهرماه نداشته باشیم.
منبع:

1402/05/27
23:45:31
5.0 / 5
273
تگهای خبر: آموزش , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳