قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
بین اخبار رسانه ها؛

قاتل شیر نابلس به اسارت نیروهای مقاومت درآمد

قاتل شیر نابلس به اسارت نیروهای مقاومت درآمد

قائم: قائم: شخوف سورام یک افسر اسرائیلی که سال قبل همراه دیگر هم قطارانش به شهر نابلس درکرانه باختری حمله کردند و ابراهیم نابلسی را به شهادت رساندند، در اسارت نیروهای قسام شاخه نظامی حماس است.به گزارش قائم به نقل از مهر، رسانه های فلسطینی تصویر افسر اسرائیلی به نام شخوف سورام را منتشر نموده اند که سال قبل همراه دیگر هم قطارانش به شهر نابلس در کرانه باختری حمله کردند و ابراهیم نابلسی را به شهادت رساندند.
این افسر جنایتکار اسرائیلی اکنون در اسارت نیروهای قسام شاخه نظامی حماس است. شهید ابراهیم نابلسی سال ۲۰۰۱ بعد از انتفاضه دوم متولد شد و در زندگی اش در شهر اشغالی نابلس در کرانه باختری، شاهد قساوت و کشتار بی رحمانه نیروهای اسرائیلی و شهرک نشینان بود.
این قساوت، او را بر آن داشت تا اسلحه به دست گرفته و به جنگ فلسطینیان مقابل اسرائیل بپیوندد و در این راه، به عنوان سازمان دهنده عملیات های انتقام جویانه مقابل اشغالگری صهیونیست ها نقش آفرینی کرد.
او با این سن و سال کم، یکی از تحت تعقیب ترین افرادی بود که اشغالگران صهیونیست به دنبالش بودند و چندین بار از کوشش برای ترور، جان سالم به در برد. او نزد ساکنان زادگاهش یعنی نابلس خصوصاً بین جوانان به چهره ای شناخته شده بدل شد؛ جوانانی که او را انسانی فروتن و در عین حال دلیر و بی هراس توصیف می کنند که هیچ گاه بدنبال شهرت و اسم و رسم نبود.
بی باکی و شهادت طلبی او برایش لقب «شیر نابلس» را به ارمغان آورد و همین طور به تشکیل گروه مقاومتی موسوم به «بیشه شیرها» در اراضی اشغالی منجر گردید.
پدر او گفته است: ابراهیم، آنها (صهیونیست ها) را شکار می کرد نه برعکس. هر زمان که از حمله مسلحانه اسرائیلی ها مطلع می شد، نخستین کسی بود که به سراغشان می رفت و با آنها روبه رو می شد. این سرنوشت او بود و از این بابت خدا را شاکریم.

ابراهیم نابلسی رهبر جنبش الاقصی در نابلس به همراه دو تن از همرزمانش زیر آتش ارتش رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.
نیروهای رژیم اشغالگر که چندین ماه ابراهیم النابلسی ۲۶ ساله فرمانده گردان های شهدای الاقصی شاخه نظامی جنبش فتح را تحت تعقیب قرار داده بودند و بارها از چندین سوءقصد جان سالم به در برده بود، مرداد ماه ۱۴۰۱ وی محاصره کرده و به شهادت رساندند.
پیش از این مطبوعات عبری با انتشار تصویری از نابلسی، او را «صاحب ۹ جان» توصیف کرده بودند.
در حین محاصره ابراهیم نابلسی از طرف ارتش رژیم اشغالگر در شهر قدیم نابلس، پیام صوتی وی درشبکه های اجتماعی منتشر گردید.
وی در فایل صوتی خاطرنشان کرده بود: «من شهید خواهم شد، مادرم دوستت دارم، بعد از من از وطن دفاع کنید، من محاصره شده ام و رایحه شهادت را استشمام می کنم، من به شما وصیت می کنم هیچکس اسلحه اش را زمین نگذارد.


منبع:

1402/07/18
11:58:57
5.0 / 5
249
تگهای خبر: دین , سازمان , شبكه , شهادت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم