قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
سعیدی خبر داد؛

ترجمه مجموعه شش جلدی منهج فلسطین للناشئه منتشر گردید

ترجمه مجموعه شش جلدی منهج فلسطین للناشئه منتشر گردید

قائم: مدیرعامل انتشارات به نشر از انتشار ترجمه فارسی مجموعه 6 جلدی منهج فلسطین للناشئه توسط این انتشارات آگاهی داد.حسین سعیدی مدیرعامل انتشارات به نشر (آستان قدس رضوی) در گفت و گو با خبرنگار مهر از انتشار ترجمه مجموعه ۶ جلدی به نام «منهج فلسطین للناشئه» توسط این انتشارات آگاهی داد و اظهار داشت: این مجموعه با هدفت آشنایی جوانان و نوجوانان با مسئله فلسطین انتشار یافته است.
وی اضافه کرد: این مجموعه ۶ جلدی توسط تیم پژوهشی مؤسسه فارس الغد لبنان بصورت مصور و با رویکرد آموزشی انتشار یافته است.
سعیدی با اشاره به این که تا حالا چنین اثری برای نوجوانان و جوانان در ایران منتشر نشده و از حیث ماهیت آموزشی و گام به گام است، اظهار داشت: انتشارات به نشر باتوجه به حساسیت موضوع و محتوای این مجموعه ۶ گانه، از ظرفیت کارشناسی اندیشمندان و پژوهشگران حوزه فلسطین برای ارزیابی محتوایی این آثار بهره گرفته است که این کتاب ها در مرحله ارزیابی از نظر فاکتورهای مختلف همچون هم سویی محتوا با باورهای جامعه اسلامی، ضرورت چاپ اثر، سندیت علمی اثر، روانی و شیوایی زبان و نگارش هنرمندانه نمره بالایی کسب کرده اند.
سعیدی با اشاره به این که این مجموعه بعد از گذر از ارزیابی های دقیق و تخصصی، درحال ترجمه از عربی به فارسی است، اضافه کرد: جلد اول این مجموعه به جایگاه فلسطین و قدس در اسلام و برمبنای قرآن و سنت می پردازد. بررسی اختلاف نظرات درباره ی مسجدالاقصی در میان علمای تشیع و تسنن از موضوعات مناقشه برانگیز جلد اول است.
مدیرعامل انتشارات به نشر اظهار داشت: جلد دوم به جغرافیای فلسطین پرداخته و تلاش نموده است تا چشم اندازی کلی و روشن برای مخاطب ترسیم کند. تاریخ قدیم فلسطین و بیان روایتی عام و مستند از تاریخ این کشور قبل از اشغال، مطالب جلد سوم کتاب «منهج فلسطین للناشئه» را تشکیل می دهد.
سعیدی اضافه کرد: جلد چهارم از این مجموعه، درباره ی تاریخ معاصر و پسا اشغال فلسطین است و در این بخش روایتی مبتنی بر سیر تاریخی مقاومت فلسطینی شرح داده می شود.
وی با اعلان اینکه در جلد پنجم کتاب «منهج فلسطین للناشئه» به معرفی شهرهای فلسطین پرداخته شده است، اظهار داشت: در این جلد مختصری از خاصیت ها و بافت فرهنگی، اجتماعی و تاریخی شهرهای مختلف فلسطین نیز تشریح و توصیف می شود.
سعیدی اضافه کرد: جلد ششم وآخر این دایره المعارف، رهبران فلسطینی از گروههای مختلف مقاومتی را به گونه ای واقعی و تاریخی برای مخاطب نوجوان معرفی کرده است. انتشار این مجموعه، گام کوچک و مؤثری در امتداد ایجاد شناخت از موضوع فلسطین برای نسل جوان و نوجوان باشد و به تحقق آرمان های مقاومت کمک نماید.


منبع:

1402/08/01
08:06:14
5.0 / 5
343
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم