قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

راه اندازی باشگاه امید

راه اندازی باشگاه امید

قائم: قائم: مدیر شبکه امید و رئیس کمیته علمی المپیاد سواد رسانه ای ضمن ارائه توضیحاتی درباره ی این رویداد از ثبت نام متقاضیان تا روز بیست و هشتم آذر ماه آگاهی داد.به گزارش قائم به نقل از روابط عمومی شبکه آموزش سیما، محمدصادق باطنی مدیر شبکه تلویزیونی امید و رئیس کمیته ی علمی المپیاد «سواد رسانه ای» با حضور در برنامه تلویزیونی «و اما امروز» به ارائه توضیحاتی درباره ی جزئیات این رویداد آموزشی پژوهشی پرداخت.
وی اظهار داشت: از دیر باز در کنار کنکور، مسیری در فضایی آموزش و پرورش برای رشد دانش آموزان در حوزه علم وجود داشته است. المپیادهایی همچون زیست، شیمی، ریاضی، ادبی، نجوم که عمری بیش از ۳۰ یا ۴۰ سال داشته اند. در این چارچوب نزدیک به هشت سال است که مجموعه جدیدی به المپیادهای قدیمی اضافه شده است. المپیادهای قدیم روی علوم پایه و دانشی محض متمرکز بود اما المپیادهای جدید به سمت مهارتی شدن حرکت کرده و از فضای علوم پایه تا حدودی فاصله گرفته است. المپیاد نانو، اقتصاد و مدیریت، المپیاد جغرافیا، علوم زمین و المپیاد سوادرسانه ای نمونه هایی از این المپیادهای جدید است.
مدیر شبکه امید اضافه کرد: المپیاد «سواد رسانه ای» یکی از ۱۴ المپیاد جدید است که با ورود کتابی با عنوان «تفکر و سواد رسانه ای» به مدارس که در پایه دهم تدریس می شود افتتاح شد. البته ۶ دوره این المپیاد بصورت غیررسمی برگزار شد و از سال قبل دوره هفتم به جرگه المپیادهای رسمی کشور پیوست و امسال نیز شاهد برگزاری دوره هشتم این رویداد خواهیم بود. در این راه دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم در تمامی رشته های تحصیلی امکان ثبت نام جهت شرکت در این المپیاد را دارند. این المپیاد محدویت رشته تحصیلی ندارد و تمامی دانش آموزان در رشته های مختلف می توانند دانش خودرا بالا برده و اگر به هنر و رسانه علاقه مند هستند در این المپیاد شرکت نمایند.
وی اظهار داشت: المپیادهای قدیمی امتیاز معافیت کنکور داشتند اما المپیادهای جدید این امتیاز را ندارند اما دانش آموزان در این المپیاد فرصت پیدا می کنند تا با عرصه رسانه درگیر شوند. البته ما باشگاهی هم به نام «باشگاه امید» داریم که دانش آموزان می توانند با عضویت در این باشگاه مجالی برای تکمیل پروسه یادگیری مهارت هنر سواد رسانه ای داشته باشند و از آن فارغ التحصیل شوند. دانش آموزان می توانند از درگاه الکترونیک آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir مبادرت به ثبت نام در این المپیاد کنند.
وی ضمن اشاره به کوشش های شبکه آموزش برای توجه به نیاز نوجوانان به آموزش اظهار داشت: چه در شبکه امید وچه در شبکه کودک سعی کردیم طراحی ها را متناسب با نیازهای کودکان و نوجوانان نماییم. بطور مثال در رده سنی نوجوان یک سری نیازها وجود دارد که این نیازها مرجعی برای پاسخگویی شان نیست. یکی از این نیازها آموزش است که شبکه آموزش با قوت به میدان آمده و با زحمات دکتر عبدالعالی که از قدیمی های حوزه عدالت آموزشی هستند در دوره جدید بصورت ویژه تولیدات ارزشمندی همچون مدرسه تلویزیونی ایران راه اندازی است.
باطنی خاطرنشان کرد: نوجوانان نیاز به آموزش دارند که در این حوزه شبکه آموزش پیشرو است و در عرصه های متنوع دیگر کمک به جهت گیری تخصصی در انتخاب رشته با برنامه «برو پی کارت» در شبکه امید و همین طور در عرصه توسعه فردی نوجوانان در «باشگاه امید» فعالیتهای گسترده ای صورت گرفته است.


منبع:

1402/09/27
11:52:22
5.0 / 5
310
تگهای خبر: آموزش , برنامه , دكتر , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم