قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
توسط شركت چاپ و نشر بین الملل؛

سایبان خود ساخته عرفان مدرن برای نهمین بار در بازار نشر برپا شد

سایبان خود ساخته عرفان مدرن برای نهمین بار در بازار نشر برپا شد

به گزارش قائم، کتاب سایبان خود ساخته عرفان مدرن با تدوین محمد اسماعیل عبداللهی توسط شرکت چاپ و نشر بین الملل به چاپ نهم رسید.به گزارش قائم به نقل از مهر، کتاب «سایبان خود ساخته عرفان مدرن» اخیرا با تدوین محمد اسماعیل عبداللهی توسط انتشارات چاپ و نشر بین الملل به چاپ نهم رسیده است.
امروزه دروغ و فریب و دام شیطان در مبحث عرفان و معنویت بیشتر از هر جای دیگری وجود دارد. هستند کسانی که بویی از معنویت نبرده اند؛ ولی مدعی معنویت هستند و در این خصوص مکتب های مدعی اخلاق و عرفان فروانی را ساخته اند و به نشر و تبلیغ آن روی آورده اند. این مسئله یکی از نگرانی های محمداسماعیل عبداللهی برای نگارش این کتاب است.
این کتاب با نگاهی نو به بحث در رابطه با عرفان اصیل و عرفان نوظهور در چند نحله و فرقه خاص پرداخته و در آخر هم به تبیین و نقادی آنها پرداخته است. این اثر در مبحث خود بسیار حائز اهمیت بوده و می تواند دیدگاه جدیدی را فراروی خوانندگان پدید آورد.
ازآنجاکه عرفان های نوظهور، نوعی از عرفان روانشناختی را به همراه دارند یافتن حقیقت را با تاکید بر «خود» پیگیری می کنند، عبدللهی، در این تحقیق به مهم ترین عنصری می پردازد که همه آموزه های این معنویت ها بر مبنای آن پایه ریزی شده و آن، عنصر «انسان شناسی» در عرفان های کاذب است؛ البته با عنایت به محدود بودن این تحقیق و اختلاف عقیده در بین معنویت های مختلف در بحث انسان شناسی، فقط به انسان آرمانی و مطلوب و در بین عرفان ها به بررسی عرفان اشو و پائولو کوئلیو پرداخته است و نگرانی خویش را از نتایج این عرفان واره ها در جامعهٔ اسلامی نگاشته است.
این کتاب در سه فصل؛ فصل اول به مفهوم شناسی واژه ها، فصل دوم به تحلیل انسان در آموزه های اوشو و نقد آن و فصل سوم به تحلیل انسان کامل در آموزه های پائلو کوئلیو و نقد آن می پردازد.

چاپ نهم این کتاب با ۲۴۶ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۱۴۰ هزار تومان عرضه شده است.


منبع:

1402/10/08
18:47:00
5.0 / 5
251
تگهای خبر: اسلام , اسلامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم