قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
محمدیان مطرح كرد؛

زیرساخت های لازم ثبت انسان رسانه ها فراهم گشته است

زیرساخت های لازم ثبت انسان رسانه ها فراهم گشته است

قائم: به گزارش قائم، مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت ارشاد اظهار داشت: ساز و کار و زیرساخت‏ های لازم برای ثبت انسان رسانه ها و کانال های بالای 5 هزار دنبال‏ کننده تبلیغاتی در سامانه الکترونیک تبلیغات برقرار شد.به گزارش‬ خبرگزاری‬ مهر، عباس محمدیان مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی‬ اظهار داشت: ارائه خدمات به انسان رسانه ها و کانال های تبلیغاتی برای ساماندهی فعالان تبلیغاتی فضای مجازی در سامانه الکترونیک تبلیغات آغاز شد. در‬ این‬ طرح‬ ‬کانال ها و انسان رسانه های فعال تبلیغاتی با بیش از ۵ هزار نفر دنبال کننده، برمبنای مقررات عمومی و اختصاصی و بمنظور حفظ حقوق مخاطبان، شناسایی و اطلاعات آنها ثبت می ‏شود.
وی اضافه کرد: در طرح‬ ارائه خدمات به انسان رسانه ها و کانال های تبلیغاتی بمنظور حفظ حریم قانونی افراد و انجام مناسب امور تبلیغاتی در فضای مجازی و در امتداد وظایف و تکالیف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دستور کار قرار گرفته و در گام نخست از تمامی فعالان این حوزه شامل پیام‏ رسان‏ ها، سکوها، واسطه‏ های تبلیغاتی و سایر دست‏اندرکاران این حوزه خواسته شده است مجوز فعالیت‏ های تبلیغاتی خودرا گرفتن و در قالب قوانین و مقررات تبلیغاتی کشور فعالیت کنند.
مدیر کل تبلیغات و اطلاع‏ رسانی وزارت ارشاد با اشاره به لزوم و تبعیت تمامی تولیدکننده‏ ها، واسطه‏ ها و رسانه‏ های تبلیغاتی از قانون اظهار داشت: محتوای تبلیغات تجاری مطابق با مقررات عمومی و سیاست‏ ها و اسناد بالادستی فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبیین و تنظیم شده و نظارت بر حسن انجام آن نیز از مسیر همراهی و هم ‏افزایی با فعالان این حوزه امکانپذیر خواهد شد. در همین ارتباط، نشست‏ های تخصصی با فعالان و ذی‏نفعان این حوزه انجام می شود.
محمدیان اظهار داشت: ساز و کار و زیرساخت‏ های لازم برای ثبت انسان رسانه ها و کانال های بالای ۵ هزار دنبال‏ کننده تبلیغاتی در سامانه الکترونیک تبلیغات فراهم شده و خدمات لازم به این افراد تنها با ثبت مشخصات و بصورت آنی، انجام‏ پذیر شده است. در طرح ارائه خدمات به انسان رسانه ها و کانال های تبلیغاتی، پیامرسان های خارجی و داخلی با هم تفاوت ندارند و هر فعال تبلیغاتی در هر یک از بسترها و رسانه های اجتماعی مشمول این طرح خواهد شد.


منبع:

1402/11/18
08:41:20
5.0 / 5
162
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم