قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
چگینی با قائم مطرح كرد؛

استفاده از ظرفیت نشر کتاب های اثرگذار در جهاد تبیین

استفاده از ظرفیت نشر کتاب های اثرگذار در جهاد تبیین

به گزارش قائم، مدیر ارتباط با رسانه انتشارات سوره مهر اظهار داشت: نظر مقام معظم رهبری درباره ی تنوع کتاب های نمایشگاه کتاب مثبت بود و نظرشان بر این بود که باید بر روی تبلیغ، تبیین و ترویج کتاب ها کار شود.سعید چگینی مدیر ارتباط با رسانه انتشارات سوره مهر در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره ی حضور این انتشارات در سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اختصاص یارانه به امور فرهنگی را یکی از راه های تأثیرگذار برای تشویق مردم به سمت کتاب خوانی دانست و اظهار داشت: بسیاری از افراد با خواندن مطالب آموزشی در فضای مجازی اقناع می شوند؛ ولی از این مسئله مهم تر بحث اقتصادی ما است؛ قیمت ارز و نوسانات آن، قیمت کتاب را تحت تاثیر قرار داده و چاره این است که رسانه ها مثل تلویزیون و رادیو بیشتر بحث کتاب خوانی را ترویج دهند.
وی اضافه کرد: در بخش تبلیغات محیطی نیز باید بر روی مطالعه کتاب کار شود. اما مهم تر آنست که دولت باید یارانه مجزایی برای کتاب در نظر بگیرد. متأسفانه امروز کتاب به کالای لوکس تبدیل گشته است، درحالی که اگر در کنار خرید کالاهای مصرفی و روزمره یارانه ای برای امور فرهنگی در نظر گرفته شود، ما شاهد گرایش مردم به کتاب و بالا رفتن سرانه مطالعه در کشور خواهیم بود.
استفاده از ظرفیت نشر کتاب های اثرگذار در جهاد تبیین
مدیر رسانه انتشارات سوره مهر با اشاره به بازدید رهبر انقلاب از انتشارات سوره مهر در سی و پنجمین نمایشگاه کتاب، به نظر ایشان در ارتباط با ترویج کتاب اشاره نمود و اظهار داشت: نظر مقام معظم رهبری درباره ی تنوع کتاب های نمایشگاه کتاب مثبت بود و نظرشان بر این بود که باید بر روی تبلیغ، تبیین و ترویج کتاب ها کار شود. اقشار مختلف جامعه باید با این محصولات فرهنگی آشنا گردند تا رغبت بیشتری به مطالعه پیدا کنند.
به گفته چگینی انتشارات سوره مهر با یک هزار و بیست عنوان کتاب در نمایشگاه امسال شرکت کرد که از این تعداد ۱۱۵ عنوان جدید بود و برای بار اول در نمایشگاه کتاب حضور داشت. آبنبات لیمویی از مهرداد صدقی داستان طنز است. این کتاب در ادامه کتاب های آبنبات هل دار، نارگیلی و دارچینی امسال به نمایشگاه آمد. همین طور کتاب «ماه و بلوط» نوشته محسن مؤمنی شریف روایت گر دهه ۲۰ تا اواخر دهه ۵۰ و شروع جنگ را در خطه کردستان روایت می کند.
مدیر رسانه انتشارات سوره مهر افزود: کتاب «پری خانه ما» نوشته بهناز ضرابی زاده یکی دیگر از عناوین جدید این انتشارات است که قبل از این هم کتاب «دختر شینا» را از این نویسنده داشتیم که جزو پرفروش های سوره مهر است و بیش از ۱۲۰ بار تجدید چاپ شده است. داستان کتاب «پری خانه ما» روایت خانواده شهدای استان همدان است؛ خانواده هایی که حداقل دو - سه و چهار شهید را تقدیم انقلاب کرده اند. راوی این کتاب زنان، مادران و خواهران شهدا هستند.
چگینی درباره ی پرفروش های انتشارات سوره مهر نیز اظهار داشت: مجموعه آثار فاضل نظری، مجموعه آبنبات ها و سرگذشت استعمار (ویژه نوجوانان) از نشر مهرک از پرفروش های انتشارات سوره مهر بود. در بخش کتاب های شعر معناگرا، نیز کتاب دلبستگی از حسین دهلوی که سال قبل جایزه جشنواره شعر فجر و جایزه کتاب سال را برنده شد، جز پرفروش هاست.
انتشارات سوره مهر در سی و پنجمین نمایشگاه کتاب ۴۱ هزار و ۹۳۴ جلد کتاب فروخت که ارزش آن بیش از ۴ میلیارد و ۱۶۷ میلیون تومان بود. از تعداد جلدهای یاد شده، ۸ هزار و ۳۵۲ جلد به کتاب های کودک اختصاص داشت. همین طور ۱۳ هزار و ۴۹۱ جلد کتاب نیز بصورت مجازی با رقمی بیش از یک میلیارد و ۳۲۳ میلیون تومان فروش رفت.


منبع:

1403/03/10
11:51:01
5.0 / 5
307
تگهای خبر: آموزش , تبلیغات , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم