قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در گزارش قائم عنوان شد؛

ایجاد سامانه یكپارچه اطلاعات كلیه دانشجویان كشور

ایجاد سامانه یكپارچه اطلاعات كلیه دانشجویان كشور

قائم: قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت از پیشنهاد ایجاد سامانه واحد برای دسترسی برخط به همه اطلاعات آموزشی پذیرفته شدگان و دانشجویان همه دانشگاه های كشور آگاهی داد.دكتر حمید اكبری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تصمیم كمیته نظارت بر فرایندها و رسیدگی به مطالبات اجتماعی حوزه آموزش علوم پزشكی اظهار داشت: پیشنهاد شده است یك سامانه واحد برای دسترسی برخط به همه اطلاعات آموزشی پذیرفته شدگان جدید و دانشجویان شاغل به تحصیل در كلیه مقاطع و دانشگاه های كشور دسترسی فراهم گردد.
وی اضافه كرد: در روند فعلی كلیه اسامی پذیرفته شدگان بوسیله سازمان سنجش به دانشگاه ها اعلام می شود و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی نیز اطلاعات را به صورت جداگانه از سازمان سنجش كشور دریافت می كند. در صورت ایجاد سامانه یكپارچه تعداد دانشجویان ثبت نام شده در كلیه دانشگاه ها شامل دولتی و غیر دولتی بلافاصله قابل مشاهده و دسترسی برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان سنجش آموزش كشور خواهد بود.
قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: در این سامانه یكپارچه بطور شفاف و به صورت لحظه ای وضعیت كلیه پذیرفته شدگان، دانشجویان و فارغ التحصیلان قابل رویت خواهد بود. بدین سبب با وجود چنین سامانه ای از بروز هرگونه اشتباه و تخلف جلوگیری خواهد شد.


منبع:

1398/10/07
20:57:31
5.0 / 5
4251
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم