قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس دانشگاه علوم پزشكی آزاد:

كاهش اساتید حق التدریس

كاهش اساتید حق التدریس

به گزارش قائم رئیس دانشگاه علوم پزشكی آزاد اسلامی تهران از كاهش اساتید حق التدریس و افزایش هیات علمی رسمی به همان میزان اطلاع داد.سید علی ابطحی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره كمبود هیات علمی و جذب هیات علمی جدید در این دانشگاه، اظهار داشت: خوشبختانه با برخورداری از حدود ۵۰۰ عضو هیات علمی رسمی و تعداد قابل توجهی هیات علمی حق التدریس، با كمبودی مواجه نیستیم و میزان جذب هیات علمی رسمی، حدودا تكمیل است.
وی اضافه كرد: یقینا با گذشت سنوات، برخی از هیات علمی های رسمی بازنشسته شده و تعدای هم ترك خدمت می كنند كه به دنبال آن، نیازهای جدید برای ما نمایان خواهد شد. در این میان اما، نكته مهم این است كه هدف ما كاستن از تعداد هیات علمی حق التدریس و افزودن همان تعداد به هیات علمی رسمی است.
رئیس علوم پزشكی آزاد تهران افزود: البته ما از چند وقت گذشته بر همین مبنا پیش رفته ایم و به تدریج از جمعیت هیات علمی حق التدریس خود كم كرده و همان میزان، به هیات علمی رسمی اضافه كرده ایم.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی آزاد اسلامی تهران در مورد مزیت جذب هیات علمی رسمی به اساتید حق التدریس، اظهار داشت: مزیت بارز اعضای رسمی هیات علمی این است كه شرایط این افراد از نظر علمی، مقالات، شیوه تدریس و... به صورت كامل و جدی مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفته و بر مبنای مصاحبه های گروه علمی و هیات جذب، امتیازدهی شده اند و در واقع بر مبنای همین امتیازات، برگزیده و تعیین تكلیف شده اند. بنابراین طبیعتا خیال ما از بابت این بخش از اعضای هیات علمی راحت است، چون كه معتقدیم آنها بهترین ها، از میان متقاضیان بوده اند.

1398/11/05
23:03:56
5.0 / 5
4156
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳