قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
نوبخت خبر داد؛

تزریق اعتبار جدید برای تغذیه و خوابگاه های دانشگاه های علوم پزشكی

تزریق اعتبار جدید برای تغذیه و خوابگاه های دانشگاه های علوم پزشكی

به گزارش قائم رئیس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای بخش سلف سرویس و خوابگاه دانشگاه های علوم پزشكی تا آخر هفته جاری اطلاع داد.به گزارش قائم به نقل از مهر، محمد باقر نوبخت در یكصد و دهمین اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشكی كه امروز در دانشگاه علوم پزشكی ایران برگزار شد، تصریح كرد: ما دومین سال یك شرایط تحریمی را پشت سر می گذاریم از این جهت سال دوم كه سال قبل ما از ذخیره ها استفاده كردیم و زمانی كه وارد سال دوم می شویم، اساسا منابع محدودتر خواهد شد و از جانب دیگر شاهد می باشیم كه فشار بدخواهان بیشتر شده است.
وی با اشاره به اینكه از نظر ما بودجه ای ها دو پرداخت مهم در انتها این ماه و در ماه آینده خواهیم داشت، اضافه كرد: در جلسه ای كه با دكتر دژپسند و دكتر اكرمی خزانه دار سازمان داشتیم، خوشبختانه توانستیم برای دو ماه آینده تمهیدات امور مالی لازم را صورت دهیم؛ به هیچ وجه با تمام سختی هایی كه وجود دارد برای پرداخت ها مشكلی نخواهیم داشت بخصوص برای دانشگاه ها و دانشگاه های علوم پزشكی.
نوبخت خاطرنشان كرد: ما خودمان را برای سال سوم آماده كرده ایم و بودجه پیشنهادی دولت در كمیسیون تلفیق در حال بررسی است. برخی از دوستان اذعان می كنند می شود در منابع یا هزینه ها تقلیلی داد، اما متوجه شدند كه سازمان برنامه و بودجه تمام ملاحظات را در نظر گرفته است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: همینطور در جلسه ای كه روز گذشته در مورد نیازهای ارزی دارو و تجهیزات پزشكی با وزیر بهداشت داشتیم، توافق كردیم كه ان شاءالله در این بخش با مدیریت تولید و مصرف مشكلات را پشت سر بگذاریم.
وی افزود: منابع ما پارسال ۴۴۸ هزار میلیارد تومان در قانون تصویب شده بود اما عملاً به ۳۸۶ هزار میلیارد تومان تقلیل پیدا كرد. البته خودمان به جهت اینكه مدیریتی در بحث بودجه داشته باشیم در یك برنامه اصلاحی بودجه را به ۳۸۶ هزار میلیارد تومان كاهش دادیم و هم اكنون آنچه كه عمل می نماییم برپایه این عدد اصلاحی است. البته دستگاه ها فكر می كنند بودجه باید برپایه ۴۴۸ هزار میلیارد تومان توزیع شود در حالیكه ما با عدد دوم كشور را اداره می نماییم.
نوبخت خاطرنشان كرد: روسای دانشگاه های علوم پزشكی و كسانی كه صاحب مسئولیت در وزارت بهداشت هستند، باید بدانند كه همین تقلیل منابع را با هوشمندی خرج می نماییم و برپایه گزارش ۱۰ ماهه ۳۳ درصد پرداختی های جاری انسانی ما نسبت به سال قبل افزایش یافته است. همینطور ماه گذشته آگاه شدم بخشی از پرداخت های بازنشستگی در وزارت بهداشت پرداخت نشده و مقرر است بیشتر از ۴۰۰ میلیارد تومان از راه خزانه امروز یا فردا به منظور این پرداختی ها واریز شود. رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه اعلام نمود كه شب گذشته در دولت هم به تصویب رسید كه عیدی پاداش های آخر سال یك میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باشد كه این عیدی در بهمن ماه به حساب افراد واریز خواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینكه تابحال چیزی حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان از بودجه طرح های عمرانی را پرداخت كرده ایم، اظهار داشت: البته این بودجه ۴۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود اما پرداخت خزانه ۴۰ هزار میلیارد تومان است؛همچنین در همین ماه شاهد افتتاح یك پروژه عمرانی بیشتر از ۱۰ هزار میلیارد تومانی خواهیم بود.
وی با اشاره به اینكه پیشرفت آزادراه تهران – شمال از سال ۱۳۷۵ تا ۱۳۹۳ تنها ۱۷ درصد بود، تصریح كرد: این در شرایطی است كه هم اكنون طرح آزادراه تهران- شمال قابل افتتاح است و با آغاز به كار این پروژه به ۶۲ كیلومتر، مسیر تهران به چالوس كوتاه تر می شود.
نوبخت همینطور از اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای بخش سلف سرویس و خوابگاه دانشگاه های علوم پزشكی تا آخر هفته جاری اطلاع داد و اظهار داشت: این اعتبار بزودی در اختیار معاونت دانشجویی وزارت بهداشت قرار خواهد گرفت.

1398/11/08
09:17:47
5.0 / 5
4218
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دستگاه , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم