قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
سخنگوی دانشگاه به مهر خبر داد؛

بسیج 24 هزار هیات علمی برای پژوهشهای كاربردی

بسیج 24 هزار هیات علمی برای پژوهشهای كاربردی

قائم: سخنگوی دانشگاه آزاد از بسیج 24 هزار هیات علمی این دانشگاه برای پژوهش های كاربردی موسسات و دستگاه های اجرایی آگاهی داد.احمد حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: بر طبق قانون بودجه ۹۸ شركت ­ها، بانك ­ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت باید حداقل ۴۰ درصد از امور پژوهشی خودرا بوسیله پژوهش دانشگاه ­ها و مؤسسات آموزش ­عالی و پژوهشی و فناوری هزینه كنند.
وی با اشاره به اینكه برای اولین بار دانشگاه آزاد می تواند ذیل بخشنامه نامه بند ح تبصره ۹ بودجه ۹۸، با دستگاه های اجرایی، شركتها و بانكها برای انجام پژوهش توافق كند، اضافه كرد: منابع مندرج در این بخشنامه باید در امتداد حل مسایل و مشكلات شركت­ ها، بانك ها و مؤسسه­ ها از قبیل توسعه و ارتقای فناوری و نوآوری، افزایش بهره ­وری، اصلاح ساختار، كاهش هزینه­ های تولید و توسعه بازار هزینه شود.
سخنگوی دانشگاه آزاد افزود: هزینه كرد این بودجه باید بوسیله پروژه ­های پژوهش كاربردی از طرف اعضای هیأت علمی، پژوهشگران و فناوران و همین طور اجرای اختتام نامه­ های تحصیلات تكمیلی و پروژه­ های پسادكتری صورت گیرد.
حیدری در ادامه با تاكید بر اینكه توافقنامه ­های منعقد شده بین شركت­ ها، بانك ­ها و مؤسسه­ ها و دانشگاه آزاد باید در سامانه ساتع (سامانه ملی عرضه و تقاضای پژوهش و فناوری) ثبت ­ شود، اشاره كرد: بعد از ثبت در این سامانه، توافقنامه ها باید به تأیید دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری برسد و در نهایت به سازمان برنامه و بودجه و خزانه بمنظور پرداخت بودجه، ارائه شود.
وی با بیان این مطلب كه بودجه در نظر گرفته برای اجرایی كردن این بخشنامه بیشتر از هزار میلیارد تومان است، از بسیج ۲۴ هزار هیات علمی این دانشگاه برای حل مشكلات دستگاه ها و بانك ها آگاهی داد.
سخنگوی دانشگاه درانتها اشاره كرد: دانشگاه آزاد به هر اندازه كه بتواند با دستگاه های اجرایی كشور و موسسات توافقنامه به امضا برساند، بودجه پژوهشی مورد نیاز نیز تخصیص خواهد یافت.

1398/11/11
00:25:04
5.0 / 5
4810
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , دكتر , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴