قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

تسلیت دبیر شورای انقلاب فرهنگی به خانواده های سوگوار از كرونا

تسلیت دبیر شورای انقلاب فرهنگی به خانواده های سوگوار از كرونا

به گزارش قائم دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در پیامی به خانواده های سوگوار از ویروس كرونا تسلیت گفت و از یاری گران و كمك رسانان برای درمان بیماران قدردانی نمود.به گزارش قائم به نقل از مهر، حجت الاسلام سعید رضا عاملی در پیامی، تصریح كرد: امروز آمار كشتگان ویروس كرونا در كشور عزیزمان به ۴۸۶۹ و مبتلایان به ۷۷۹۹۵ نفر رسید به لطف خدا بخش مهمی (۶۷ درصد) از مبتلایان، درمان شدند ولی بار مصیبت برای بازماندگان بسیار سنگین است. این روزها كه درد و سوگ دامن گسترده و آرامش لحظه ها را بر هم زده، صبوری برای داغ عزیزانی كه از دست رفته اند سخت تر از هر زمانی است. پیش از این به هنگام مصیبت ها هركس سرسلامتی می داد و آرزوی صبر می كرد. داغدیده ها می دانستند كه جز شكیبایی چاره ای ندارند و باید زندگی را در مسیری كه عزیز یا عزیزانش دیگر نیستند، ادامه دهند.
وی اضافه كرد: به خوبی آگاهیم كه این سوزِ تسلی نایافته، در اعماق جان بازماندگان و خانواده های داغدیده چه اندازه سخت و جانگداز است و آرام كردن این داغ در این روزها نیازمند پیوند عمیق با آرامش بخش جهان كه خدای رحمان و رحیم است و همدردی بیشتر اعضای جامعه را به شكل متفاوت با دوران قبل از بحران كرونا می طلبد. این ایام باید به یاد هم بود، حال و احوال همدیگر را بیشتر از گذشته پرسید و البته ناگزیر لازم است فاصله اجتماعی را هم رعایت نماییم.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در ادامه این پیام اضافه كرد: به یقین در این روزهای سخت و دشوار كه حتی شانه ای و آغوشی برای تسلی غم های تان نیست، هیچ كلام و عبارتی یارای آنرا ندارد كه دل های داغ دیده و مجروح شما را اندكی التیام بخشد و از سنگینی این مصیبت عظیم بر روح و جانتان بكاهد. در آزمون های الهی، ایمان به خداوند متعال تضمین عبور از این گذرگاه سخت خواهد بود و كسانی كه در این راه استوار باشند و سر تسلیم در مقابل مشیت او فرود آورند به درجه و كمالی كه لایق آن هستند دست خواهند یافت و چه تكیه گاه و ماوایی بهتر از آستان كبریایی اش، پناهگاه بندگان دلشكسته خواهد بود؟ كه هم او وعده مان داده است كه: ان الله مع الصابرین.
عاملی خاطرنشان كرد: نو شدن زمان، كاهش دهنده آلام و درد مصیبت ها خواهد بود و سختی ها با آسایش همراه خواهد شد. نوید بخش عزیزان، این روایت زیبای پیامبر اسلام است كه حكایت از زیبایی های خیره كننده جهان آخرت برای صابران می كند كه فرمودند: در روز قیامت، هنگامی كه دفترها گشوده می شود و ترازوهای حساب و كتاب را می آورند، برای اهل بلا و گرفتاری، ترازویی نصب نمی گردد و دفتری برای آنان گشوده نمی گردد، سپس آیه‌ی «إِنَّما یُوَفَّی الصَّابِرُونَ أَجْرَهُمْ بِغَیْرِ حِسابٍ-زمر، آیه ۱۰» را تلاوت كردند كه خدای متعال می فرماید: هر آینه اجر صابران بدون حساب خواهد بود (بحار الانوار، جلد ۶۷، ص ۱۰۱).
وی اظهار داشت: لازم می دانم به مبتلایان نیز، این بلای نفس گیر كه بیمار را در هم می پیچد، بدن را پر درد می كند، ذهن را آشفته می سازد و تجریه ای از جنس رها شدن در یك فضای سخت را بوجود می آورد هم پیام سلامتی و عافیت داشته باشم و از خدای سبحان سرعت در درمان و عافیت و خرسندی و شادابی را برایتان آرزو كنم.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی اضافه كرد: بطور حتم همه كسانی كه همدلی با مصیبت دیدگان می كنند و توان و حكمت خویش را برای درمان بیماران عزیز اختصاص می دهند، هم برای خود و هم برای آنها خلق آرامش و زیبایی می كنند. كسانی كه به جای خانواده متوفی واجبات و مستحبات غسل، كفن و نماز میت جان باختگان را انجام می دهند هم «ماجور الهی» خواهند بود و زیبای های خیره كننده این جهانی و آن جهانی را در بهترین جلوه های آن تجربه خواهند كرد. بزرگترین ثواب ها متعلق به كاهش درد و یا از بین بردن درد و مقدم بر آن توجه به دیگران است.
وی افزود: بدون شك رهبر حكیم انقلاب، همه مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران و عموم مردم شریف ایران در هركجای این كره خاكی، خویش را در رنج و اندوه شما شریك می دانند و در سختی فقدان عزیزانتان همراه و همدرد شما هستند و با كلامی و دعایی مرهمی بر اندوهتان هستیم.
عاملی اضافه كرد: از خدای مهربان برای همه درگذشتگان رحمت واسعه و همنشینی با خاندان علیهم السلام و برای خانواده های داغدار، صبر صابره كربلا مسئلت می نماییم و آرزومندیم خداوند به جبران این ایام سخت، در این جهان روزهای پر از خرسندی و شادابی و در جهان جاودانه، گنجهای بی حساب ارزانی تان كند.

1399/01/29
22:49:37
5.0 / 5
3309
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵