قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها:

نهاد رهبری ستاد هماهنگی مقابله با كرونا را در دانشگاه ها فعال كرد

نهاد رهبری ستاد هماهنگی مقابله با كرونا را در دانشگاه ها فعال كرد

قائم: رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از تشكیل ستاد هماهنگی كارهای جهادی در دفاتر نهاد دانشگاه ها برای تثبیت اوضاع مقابله با كرونا و كمك به دانشجویان آگاهی داد.


به گزارش قائم به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، پیرامون اقداماتی که از شروع شروع کرونا توسط دانشجویان برای مقابله با آن صورت گرفته است، اظهار داشت: از آغاز کرونا که کل جامعه و اقشار ضعیف را درگیر خود کرده بود، جریان های دانشجویی شامل دانشجویان به صورت مستقل و تشکل ها و مجموعه های منسجم دانشجویی حضور بسیار پررنگی را دراین زمینه داشتند.
وی افزود: البته به سبب تعطیلی دانشگاه ها حضور دانشجویان در فضاهایی بود که محل زندگی شان را ایجاد کرده است و ما شاهد بودیم که دانشجویان در بیمارستان ها در امدادرسانی و خدمات درمانی و هم در رسیدگی به بیماران و کمک به اقشار ضعیف و لطمه دیده و هم در ضدعفونی کردن کمک رسانی گروه های جهادی و پاکسازی محیط و گندزدایی از معابر و خیابان ها دانشجویان بسیار مشارکت فعالانه ای در روزهای آغاز کرونا تابحال داشتند.
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها افزود: این مشارکت فعالانه دانشجویان در مقابله با کرونا کارآمدی جریان جوان مومن انقلابی را در بخش های مختلفی که یک جامعه نیاز دارد، نشان میدهد.
وی اشاره کرد: یکی از بخش هایی که به خصوص با پایین آمدن تب اولیه کرونا هم اکنون خودرا نشان میدهد مجموعه طبقات و اقشار ضعیف جامعه هستند که قسمتی از آنها به سبب تعطیلی فضای مشاغل و کسب و کار گرفتار مشکلات معیشت شدند به همین سبب دانشجویان در شناسایی این خانواده ها تلاش کردند و به جمع آوری کمک ها از مردم نوع دوست پرداختند و هم اکنون هر مجموعه ای گویی یک پایگاه امدادرسانی جهادی به اقشار لطمه دیده شده است.
رستمی اظهار داشت: مجموعه نهاد رهبری در دفاتر نهاد دانشگاه ها در تثبیت این اوضاع و کمک به دانشجویان برای رفع موانعی که بر سر راه آنها وجود دارد یک ستاد هماهنگی کارهای جهادی در هر استان تشکیل داده است که با محوریت مسئول استان با همکاری دبیرخانه نهاد علوم پزشکی فعال گردیده است.
وی افزود: یک قرارگاه کشوری نیز دراین زمینه داریم که عمده کار آنها این است که اگر در زمینه ای مانعی وجود دارد به جهت اینکه دانشجویان بخواهند در این رزمایش مومنانه شرکت نمایند و موانع را به سرعت برطرف کنند. ضمن اینکه همکاران ما نیز در حد بضاعت خود از قسمتی از حقوق خودشان اقداماتی را انجام داده اند و تلاش کردند وظیفه خودرا در قبال نیازمندان جامعه ایفا کنند.

1399/03/02
22:31:24
5.0 / 5
2692
تگهای خبر: اسلام , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم