قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
مدیر كل دفتر مشاوره وزارت علوم:

۱۰ درصد دانشجویان از شرایط دوران كرونا كاملا رضایت داشتند

۱۰ درصد دانشجویان از شرایط دوران كرونا كاملا رضایت داشتند

به گزارش قائم مدیركل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اظهار داشت: برپایه پژوهش های انجام شده ۱۰ درصد دانشجویان از شرایط كرونا كاملا رضایت داشته و ۳۰ الی ۴۰ درصد تا حدودی رضایت داشتند.به گزارش قائم به نقل از مهر، مراسم اختتامیه مسابقه ترم کرونایی با حضور بعضی از مسؤلان سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و دانشگاه تهران در محل تالار امیرکبیر دانشگاه تهران به صورت مجازی برگزار گردید.
منصوره سادات صادقی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم دراین برنامه اظهار داشت: داستان ترم کرونایی از همین قصه های کرونا شروع شد، سبک زندگی افراد تغییر نمود، اوایل مقداری استرس ها زیاد بود و مردم نمی دانستند که باید چه کار کنند.
مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اظهار داشت: برپایه پژوهش های انجام شده ۱۰ درصد دانشجویان از شرایط کرونا کاملا رضایت داشته و ۳۰ الی ۴۰ درصد تا حدودی رضایت داشتند و اغلب دانشجویان نگران خانواده ها بودند تا خودشان.
وی اضافه کرد: ازاین رو جریانی دراین خصوص شکل گرفت که سبب شد بررسی نماییم که چه کاری باید انجام داد و چطور باید با آن مقابله نماییم و ترم کرونایی هم از اینجا آغاز و منجر به این شد که دانشجویان همبستگی، مشارکت اجتماعی و تاب آوری خویش را بالا برند.
صادقی افزود: هرچه جلوتر پیش رفتیم شاهد یک جریان پویا و سیال دانشجویی شدیم، اساتید و همه درگیر جریان شدند پویش هایی راه اندازی شده که با استقبال دانشجویان همراه بود.
وی اضافه کرد: کمپین دانشجویی در خانه بمانیم راه اندازی و استقبال شد و در آن دوران توانست کمک بزرگی کرده و مشارکت اجتماعی دانشجویان را افزایش دهد و دانشجویان احساس کردند که می توانند مشارکت داشته باشند.
مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اضافه کرد: در دوران بحران ما نیازمند حمایت اجتماعی هستیم که با برگزاری این مسابقات حمایت های اجتماعی شکل گرفت و حتی خیلی ها برای بخش های بعدی ایده می دادند که مراکز مشاوره باید چه کار کنند و ایده های بعدی برای مدیریت بهتر بحران و کمک به توانمندی ها شکل گرفت.
صادقی افزود: آثار زیادی در زمینه های هنری، و روانشناختی در کمیته داوری مطرح و شاخص ها تعیین و همه بررسی گردید زحمات زیادی توسط تیم اجرایی مرکز مشاوره دانشگاه تهران با محوریت دکتر حمید پیروی رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران کشیده شد.
وی اضافه کرد: به هر حال کرونا، ترم کرونایی و کمپین دانشجویی در خانه بمانیم درس هایی داد که ظرفیت پیدا کرده و خویش را ترمیم نماییم و امیدواریم یک طرح کمپین «خدا قوت» راه اندازی کرده و بقیه برنامه ها به دنبال این پویش ها شکل گرفته و رشد کند.
مسابقه هنری، ادبی و بهداشت روان ترم کرونایی با همکاری مرکز مشاوره دانشگاه تهران و دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم برگزار گردید.

1399/03/11
13:33:01
5.0 / 5
2697
تگهای خبر: بهداشت , دكتر , سازمان , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳